tablin bepalende pen onder de weerhaan in middels 1,4 mm uit het lood schijnt te hangen ten opzichte van de situatie uit 1895. De gemiddelde Amersfoorter kijkt echter op zijn eigen manier tegen de toren aan. Voor hem bracht de toren vooral orde en regelmaat in het dage lijks bestaan. Het uurwerk deelde de dag in en de klokken met ieder een eigen herkenbare stem verkondigden rouw, trouw en naderend onheil. Het carillon tenslotte ontdeed het dagelijks leven van zijn hardvochtigheid en ver woordde de rijke schakeringen van stemmingen die zo kenmerkend zijn voor stedelijk Nederland. Burgemees ter Brouwer keek, door de ogen van „Alice in Wonderland", ook nog even vanaf grotere hoogte omlaag, toen die sprak: „Nu wordt duidelijk dat het hele land in vierkante velden is ver deeld; het lijkt wel één groot schaakbord. Er zouden wat mensen overheen moeten bewegen. En ja hoor, sprak Alice op een verrukt toontje, dat is ook zo. En haar hart ging sneller kloppen van opwinding toen ze zei: het is één fan tastisch kolossaal spel schaak dat hier wordt gespeeld over de hele wereld. Als dit tenminste de wereld is". De burgemeester dankte het Kadaster voor het prachtige geschenk dat de unieke positie van de oude toren bena drukt. Over de genoemde verschuiving merkte ze op: „Zelf was ik natuurlijk altijd in Amersfoort gebleven, maar als het dan toch ergens anders had moeten zijn, ja dan toch maar Parijs". En zo voegt het kunstwerk, volgens mevrouw Brouwer, iets bijzonders toe aan de 500 jaar oude Onze Lieve Vrouwetoren en zal alzo symbool staan voor de ver smelting van een hoogtepunt en een nulpunt. De aanwezigen die daarna door de patrijspoort in de toren- vloer omlaag keken naar het ondergronds projectievlak, konden daar de kaart van Nederland ontdekken, waar de rode laserstraal door de kruisende assen heen precies de plek van het Amersfoortse nulpunt markeert alsof het nooit is weggeweest. 431 NGTGEODESIA 1996-10 Tablin is ruim 20 jaar actief op het gebied van leidingregistratie en is daarmee uit gegroeid tot een organisatie van ruim 70 enthousiaste medewerkers. Tablin werkt voor (semi-)overheids- bedrijven en het particuliere bedrijfsleven waar het gaat om opdrachten rond het leidingbeheer en voorbereiding, begeleiding en advisering van projekten. </i Analoge vastgoed- en leidingregistratie Digitale vastgoed- en leidingregistratie Hoogtemetingen "o Situatiemetingen Industriële metingen .t; Gaslekdetektie Leidingdetectie Electrotechnisch advies en ontwerp -§ Energietechnisch advies 5 Mogen wij U meer vertellen over onze dienstverlening? Neemt U dan contact met ons op. j§ Tablin technisch adviesburo b.v. Postbus 121, 7570 AC Oldenzaal, Tel. (0541) 572260. Postbus 40174, 8004 DD Zwolle, Tel. (038) 4600092.

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 33