(fig. 2). Een volledige opsomming dan wel criteria waarmee kan worden getoetst of er sprake is van een publiekrechte lijke beperking, worden bij algemene maatregel van be stuur gegeven. Het Kadaster brengt een signalering aan bij de betreffende percelen in AKR. Die signalering bestaat uit een korte aanduiding van de beperking, onder verwijzing naar de opleggende instantie en het nummer waaronder het brondocument is terug te vinden. Het is de bedoeling dat gemeentelijke beperkingen die nu nog worden ingeschre ven in de openbare registers denk aan de aanschrijvingen ingevolge de Woningwet en het voorkeursrecht volgens de Wet Voorkeursrecht Gemeenten - onder het signalerings stelsel worden gebracht. Tijdelijke regeling Totdat de wettelijke regeling in werking treedt - verwacht wordt dat dit niet vóór 1 januari 1999 zal zijn - is er per 1 september 1996 een tijdelijke regeling van kracht voor de registratie van enkele ingrijpende gemeentelijke beperkin gen en zo veel mogelijk beperkingen van andere overheden. Deze regeling dient tegelijk om de te ontwerpen wettelijke regeling op haar praktische merites te toetsen. De VNG en het Kadaster zullen de betrokken instanties over het boven staande informeren. Wat betreft de tijdelijke regeling zal de gemeenten worden gevraagd de volgende beperkingen te laten registreren: Fig. 2. Onteigeningswet: Lijst publiek- Koninklijk Besluit inzake onteigening rechtelijke raadsbesluit tot onteigening beperkingen. 434 Gemeentewet (na 1 januari 1995): bekostigingsbesluit inzake baatbe lasting besluit (verordening) inzake baatbe lasting Gemeentewet (vóór 1 januari 1995): besluit (verordening) inzake bouw grond- en baatbelasting Gemeentelijke monumenten verordening: aanwijzing tot monument Monumentenwet 1988: aanwijzing als beschermd stads- of dorpsgezicht Samenwerking Het Kadaster zal de overige instanties die publiekrechtelijke beperkingen opleggen, verzoeken deze te laten regi streren. Zolang de tijdelijke regeling geldt, worden geen kosten in rekening gebracht voor signalering en terugleve ring van gegevens. Dankzij samenwer king tussen alle partijen is met de hier beschreven besluiten de rechtszeker heid bij het rechtsverkeer in vastgoed een grote dienst bewezen. Registratie publiekrechtelijke beperkingen 1996-10 NGT GEODESIA code omschrijving ON Besluit inzake onteigening; inlichtingen bij de gemeente BS Beschermd stads- of dorpsgezicht, zie Monumentenwet 1988; inl. bij de gemeente KB Kapverbod ex. art. 13 Boswet GZ Geluidszone ex. art. 41 Wet Geluidshinder OW Onderhoudsplicht of verplichting tot bijdragen onderhoud, zie Wegenwet VL Bouwverbod ex. art. 4 of 5 Verkeerswet tegen lintbebouwing Al Aanwijzing van luchtvaartterrein ex. art. 18 Luchtvaartwet GT Gedoogplicht ex. hoofdstuk VI Wet op de telecommunicatievoorzieningen BW Verplichting tot bijdragen in het onderhoud, zie Waterstaatswet 1900 GW Gedoogplicht ex. art. 10, lid 2, 12 of 12a Waterstaatswet 1900 GP Gedoogplicht ex. art. 31 of 32 Grondwaterwet MY Machtiging ex. art. 10 Mijnwet 1810 AP Aanschrijving of bouwverbod krachtens provinciale wegenverordening PP Bouwverbod krachtens provinciale plassenverordening PM Provinciaal monument; inl. bij de provincie BB Bouwgrond- en/of baatbelasting; inl. bij de gemeente GM Gemeentelijk monument; inlichtingen bij de gemeente PO Plicht tot onderhoud of verbodsbepaling krachtens waterschapskeur Aadasler mvix-mvv

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 36