baseerd op een kadastraal onder zoek, over het mutatieverwerkings systeem Spy dat, ontworpen en geëxploiteerd door twee kleine Ne derlandse bedrijven, furore maakt in de GBKN-wereld; H. J. Key (GeoAssist) zal van het Spy-systeem een korte demonstratie verzorgen als toelichting op het ver haal van W. Kamphorst. De rayonbijeenkomst zal plaatsvinden op 12 november 1996 in het Jaar beurscongrescentrum te Utrecht. Van af 19.00 uur staat de koffie klaar. De inleidingen beginnen om 19.30 uur. c? nedgraphics Nedgraphics, produ cent van de CAD/ GIS-systemen 1GOS en TopoCAD, is recent door de gemeenten Venlo en Tubbergen gekozen als leverancier van geografische informatiesystemen. Bij de gemeente Venlo bestaat de leve ring uit een IBM-server en vijf IGOS- werkstations. De afdelingen Land meten, Civieltechnische Werken en Plantsoenen gaan met IGOS van start. Onderdeel van de opdracht is de conversie van de bestaande grafi sche bestanden die in de afgelopen jaren zijn opgebouwd. Bij de keuze voor gemeentebrede implementatie van IGOS waren, naast de functionali teit en de prijs/prestatieverhouding, de beschikbare koppelingen naar andere systemen doorslaggevend. Bij de gemeente Tubbergen wordt een client/server-configuratie geleverd met vier IGOS-werkplekken en één Ned- view raadpleegomgeving. De werksta tions worden bij de afdelingen Land meten, Civiele Techniek en Ruimte lijke Ordening geïmplementeerd. De raadpleegomgeving wordt bij de afde ling Belasting geplaatst. Op termijn zal de gemeente Tubbergen doorgroei en naar een volledig geïntegreerde vastgoedinformatievoorziening. Hier bij zal het mogelijk zijn om de be schikbare administratieve, beheertech- nische en geometrische gegevens be schikbaar te hebben op iedere daar voor in aanmerking komende werk plek. Inlichtingen: ing. R. J. W. M. Goos- sens, telefoon (030) 241 03 30. Als het aan het Amsterdamse bedrijf Infostop bv ligt, behoren traditionele stadsplattegronden langs de kant van de weg, aan de rand van bebouwde kommen of bij bedrijvenparken en in dustrieterreinen, op korte termijn tot het verleden. Zij zullen dan worden vervangen door de interactief te bedie nen informatiezuil: de InfoStopzuil. Dit is de meest recente technische ont wikkeling op het gebied van electroni sche bewegwijzering. Via een duidelijk herkenbare, geel gekleurde pilaar, vei lig onder een abri geplaatst tegen de gebruikelijke Hollandse weersomstan digheden, kan een bezoeker zijn be stemming opgeven. Vervolgens wordt de kortste route berekend en krijgt hij na enige seconden zelfs een kleurige plattegrond op A4-formaat verstrekt, waar de route op staat ingetekend. Op het kaartje staan ook nog extra aanwij zingen, zoals adres-informatie of par- keermogelijkheden. Bovendien is op de achterkant een kleinschalig over zichtskaartje afgedrukt van de be treffende omgeving, compleet met snelwegen en hun nummers. Het voordeel ten opzichte van het gebruik van de buiten opgestelde stadsplatte gronden is evident. Normaal moet je je de gewenste route goed inprenten, waarbij je na drie keer links afslaan en bij het zoveelste verkeerslicht rechtsaf allang het gevoel hebt dat je weer ho peloos verdwaald bent. Nu heb je dat mentale beeld kleurrijk op papier, dus verdwalen is er niet meer bij. Volgens het ministerie van Verkeer en Waterstaat levert dit waarschijnlijk ook nog een positieve bijdrage aan de verkeersveiligheid! Er is minder tijd verlies en verkeersdrukte als gevolg van het zoeken en het systeem zal ge neigd zijn de door gemeenten gewens te voorkeursroutes weer te geven. En zo is ook het milieu gediend met min der omgereden kilometers. Hoe werkt dit systeem? Afgezien van een digitaal kartografisch bestand zijn enkele geo-gerelateerde gegevens over bedrijven en instanties opgeslagen. Al thans van diegenen die een abonne ment hebben. De zuil functioneert als een interactief grafische terminal. Het verwerken van de aanvraag geschiedt on line op een op afstand geplaatste database. Men wordt bij het formule ren van de vraag ondersteund door een aantal logisch opgebouwde schermen. Naar keuze kan een straatnaam of de naam van een bedrijf of instantie wor- NS Station Zuid WTC 442 1996-10 NGT GEODESIA BERICHTEN Nedgraphics levert geografische informatiesystemen aan Venlo en Tubbergen Electronische bewegwijzering Infostop routebeschrijving/route description Amsterdam Zuid en Buitenveldert Deze Infostop-plattegrond wijst u de weg naar Van Schoonhoven In "t Veld Peter van Anrooystraat 7 1076 DA Amsterdam Tel: 6796969 Fax: 6764339 Volg de lijn Sedgwick I, •1-U Rechtbank Kantongerecht Parket Hoofdofficier van Justitie VU Ziekenhuis]

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 44