tablin lingen elders in de Shell-groep. Delen van de NAMaGIS- schil worden samengevoegd met de Shell-basismodule, ter wijl de applicatiemodules in hun huidige vorm blijven be staan en bovenbeschreven concepten gehandhaafd blijven. Daarmee komt begin 1997 additionele functionaliteit be schikbaar, vooral op het vlak van flexibele bevragingsmoge- lijkheden op databases. Parallel daaraan zal de ontwikke ling van nieuwe toepassingen doorgaan, wat door de aan wezigheid van de huidige basisfunctionaliteit en ontwikkel de kennis steeds sneller kan. GIS developments at NAM The Nederlandse Aardolie Maatschappij" (NAM) started at the end of1994 a development of a generic GIS implemen tation using the Genamap software. The system is operational now and comprises a large variety of data and applications. Some of the applications and results are discussed. [1] Internet adres van Genamap: http://www.genasys.com/ index.html. [2] Milieu Effect Rapportages: Proefboringen naar aardgas in de Noordzeekustzone en op Ameland (juli 1995) en Proefboringen in de Waddenzee (december 1995), samenstelling Haskoning Koninklijk Ingenieursbureau in opdracht van Nederlandse Aardolie Maatschappij. [3] Joosten, P., Geodetische deformatie-analyse. NGT Geodesia 1996 no. 9, p. 347 - 353. 528 1996-12 NGT GEODESIA Summary Literatuur Tablin is ruim 20 jaar actief op het gebied van leidingregistratie en is daarmee uit gegroeid tot een organisatie van ruim 70 enthousiaste medewerkers. Tablin werkt voor (semi-)overheids- bedrijven en het particuliere bedrijfsleven waar het gaat om opdrachten rond het leidingbeheer en voorbereiding, begeleiding en advisering van projekten. Analoge vastgoed- en leidingregistratie Digitale vastgoed- en leidingregistratie Hoogtemetingen Situatiemetingen Industriële metingen Gaslekdetektie Leidingdetectie Electrotechnisch advies en ontwerp Energietechnisch advies Mogen wij U meer vertellen over onze dienstverlening? Neemt U dan contact met ons op. Postbus 121, 7570 AC Oldenzaal, Tel. (0541) 572260. Tablin technisch adviesburo b.v. Postbus 40174, 8004 DD Zwolle, Tel. (038) 4600092.

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 22