Geodesia-congres '97 Geodesie, professioneel en veelzijdig Call for papers Stichting Geodesia Het 19e Geodesia-congres, dat van 22 t/m 24 oktober 1997 zal plaatsvinden in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht, heeft als titel meegekregen „Geodesie, professioneel en veelzijdig". De laatste jaren heeft de geodesie een duidelijke (her)oriëntatiefase doorgemaakt. Dit heeft er mede toe geleid dat de geodeet zich op professionele wijze kan presenteren. We zien dan ook dat de geodesie een veelzijdige discipline is, waarbij er hechte relaties zijn met andere vakgebieden. De geodeet heeft kennis van zaken en vertaalt de belangen van de klant naar effectieve en efficiënte produktieprocessen. Het resultaat dat we gezamenlijk trachten te bereiken, staat voorop. Veranderingen op maatschappelijk en informatie-technologisch niveau zullen de komende jaren veel aandacht vragen en ongetwijfeld kansen bieden om de professionaliteit en veelzijdigheid van de geodesie verder vorm te geven. Tijdens het komende congres wordt geprobeerd op een aantal van deze open vragen antwoord of inzicht te geven. Naast de vakbeurs vormen lezingen een essentieel onderdeel van het congres. Kwaliteit en diversiteit zijn daarbij belangrijk. De congrescommissie nodigt belangstellenden uit een originele bijdrage te leveren waarmee het congresthema verder invulling krijgt. De volgende vragen spelen een rol: wat zijn de effecten/mogelijkheden van nieuwe inwinningstechnieken voor de klant; kan de klant zelf gegevens inwinnen en welke (samenwerkings)rol is er tussen de geodeet en de klant; het hoe en waarom van data-integratie. Is er sprake van 80% „fitness for use" of niet; is er voldoende (geodetische) functionaliteit en welke eisen worden gesteld aan het gebruik van applicaties; hoever gaat de verantwoordelijkheid van de geodeet bij data-integratie en -beheer; kennen wij de belangen van de klant goed genoeg om daarop in te spelen; verschuift de rol van de geodeet nu steeds meer data beschikbaar komen; welke presentatievormen zijn er en wanneer passen we deze toe. Als u een bijdrage wilt leveren aan het congresthema, stuur dan een samenvatting van uw bijdrage (minimaal ongeveer één A4), voorzien van een beknopte beschrijving van de werkervaring in de laatste vijfjaar. In de samen vatting dient helder te worden aangegeven op welke vraag wordt ingegaan en wat het karakter van de bijdrage zal zijn (theoretisch, beschouwend, evaluerend, praktijkervaring, e.d.). Op basis van de inhoud van de samen vattingen en de mogelijke onderlinge relaties zal de congrescommissie het lezingenprogramma vaststellen. Insturen van de samenvatting is mogelijk tot uiterlijk 1 februari 1997. Alle inzenders ontvangen vóór 1 maart 1997 bericht over de samenstelling van het lezingenprogramma. U kunt uw reactie sturen aan: Stichting Geodesia, Congrescommissie 1997, Hertespoor 27, 3772 SE Barneveld. Inlichtingen: ing. D. Van Dijk, telefoon (0342) 49 53 56. 547 NGT GEODESIA 1996-12

(NGT) Geodesia | 1996 | | pagina 41