Tiende International Geodetic Student Meeting Van 31 maart tot en met 5 april 1997 vindt de tiende International Geo detic Student Meeting (IGSM) plaats, deze keer in Delft. Het doel van de meeting is tweeledig: het uitwisselen van kennis en ideeën over het vakge bied en het onderwijs, en het leggen van internationale contacten. Tijdens voudige en snelle manier antwoorden te formuleren binnen de organisatie en geeft de mogelijkheid klanten op de meest geschikte wijze van informatie te voorzien. de meeting vinden de jaarlijkse leden vergadering, working groups, lezingen, en vaktechnische en culturele excursies plaats. Om het leggen van contacten te vergemakkelijken, zullen gezellige avondactiviteiten worden gehouden. Over de geschiedenis van de IGSM kort het volgende. In 1988 vatten en kele leden van „Snellius" het plan op om contacten te leggen met buiten landse geodesiestudenten. Dit resul teerde in mei 1988 in de eerste IGSM, waar studenten geodesie uit onder an dere Berlijn, Stuttgart, Graz, Aalborg en Madrid elkaar ontmoetten. Het en thousiasme was zo groot, dat nog tij dens deze IGSM werd besloten om een jaar later weer een IGSM te hou den, en wel in Bonn. Thans vindt elk jaar een meeting plaats. Om de continuïteit te waarborgen is veel geld nodig, waarvoor we een be roep op u doen. Naast doneren kunt u ons ook steunen door bijvoorbeeld een excursie binnen uw bedrijf of instel ling mogelijk te maken. Inlichtingen: Ernst van der Leij, voor zitter IGSM'97-commissie, Ihijsse- weg 11, 2629 JA Delft, telefoon (015) 278 17 75. Logisterion ontwikkelt voor woning beheerders applicaties die kunnen worden ingezet voor management-in- formatie, technisch beheer en als balie systeem of woonzuil. Hierbij bestaat de mogelijkheid gegevens te integreren met andere disciplines. In één scherm kan zowel informatie uit het GIS (bij voorbeeld wijkplattegrond) als van de woning en informatie ten behoeve van de belastingdienst worden opge vraagd. Toevoeging van de geografi sche component aan het informatie systeem biedt de mogelijkheid op een- Inlichtingen: Karin van der Donk, telefoon (010) 217 07 00. In november 1996 zijn op het stadhuis van Delft de prijzen voor de vijftien beste afstudeerders van de TU Delft uitgereikt. Voor geodesie was dat ir. Olwijn Leeuwenburgh. Hij onder zocht de nauwkeurigheid van getijde modellen met behulp van satelliet-alti- metrie en bewees dat verbeteringen tot tien centimeter mogelijk zijn. Leeu wenburgh over zijn afstudeerhoog- leraar: „Klees is erg fanatiek in zijn vakgebied. Een gedreven man". Over zichzelf: „Ik heb gewoon een periode hard en geconcentreerd gewerkt. Ik laat me niet zo snel van slag brengen". Zijn afstuderen is alweer een tijd ach ter de rug. „Inmiddels ben ik een beet je uit Delft weg na zes maanden stude ren in Kopenhagen en vier maanden rondreizen in Zuid-Amerika. Maar als alles lukt, kan ik eind november pro moveren, ik bedoel een promotie plaats in Delft krijgen (Uit: TU Delft blad Delta) Het College van Bestuur (CvB) van de TU Delft heeft zijn standpunt bepaald over het clusteren van faculteiten en diensten. Er is gekozen voor een be stuurlijke vorm waarin de oorspronke lijke opleidingen herkenbaar kunnen blijven. De clustering van faculteiten is nauw aan het proces van modernisering van ondersteunende diensten gekoppeld, omdat ieder van de nieuwe „super decanen" de beschikking krijgt over een ondersteunende „clusterdienst". De formatie van die diensten moet dus parallel lopen aan de herinrichting van de organisatie van onderwijs en onderzoek. In een clusterdienst ko men de stafbureaus voor personeel en organisatie, financiën, technische faci liteiten en onderwijsbeleid terecht. Het CvB stelt nu de volgende clusters voor: School of Architecture and Urban Planning (Bouwkunde en het OTB); School of Constructional Enginee ring (Werktuigbouw, Maritieme Techniek, Industrieel Ontwerpen, Lucht Ruimtevaart); School of Applied Sciences and Engineering (Wiskunde, Informati ca, Natuurkunde, Elektrotechniek, Scheikunde, Materiaalkunde en het IRI); School of Civil and Environmental Engineering (Civiele Techniek, Geodesie en Technische Aardweten schappen); School of Technology, Policy and Management (Technische Bestuurs kunde en WTM). De gehele operatie moet uiteindelijk op jaarbasis dertig miljoen gulden op brengen, wat dan in het onderwijs en onderzoek wordt teruggeploegd. (Uit: TU Delft blad Delta, december '96) De Arbeitsgemeinschaft der Vermes- sungsverwaltungen der Lander der Bundesrepublik Deutschland (AdV) organiseerde op 29 en 30 oktober 1996 haar derde symposium over ATKIS (Amtliche Topographisch- Kartographische Informationssystem) in Koblenz. Ruim vierhonderd deel nemers konden luisteren naar zeven entwintig voordrachten over het ge bruik van het ATKIS geo-informatie- systeem bij de overheid en het be drijfsleven. ATKIS is eind jaren tachtig ontwik keld. Uitgangspunt was het modelle ren van de werkelijkheid met een digi taal landschapsmodel (DLM) en daar uit kaarten te produceren met behulp van een digitaal kartografisch model (DKM). De inhoud van het DLM is vastgelegd in een objectencatalogus, waarin de topografische objecten en hun attributen zijn beschreven. De DLM's worden op verschillende scha len opgebouwd, de kleinste schaal is 1 25 000, DLM25 genaamd. Voor het DLM25 zijn 175 objecten gedefi nieerd met 817 attributen. 38 •997- GEODESIA GIS-applicatie voor woningbeheerders Beste afstudeerder Geodesie „fuseert" met Civiele Techniek en Mijnbouw VERSLAGEN AdV-symposium ATKIS

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 42