Werken aan verbetering van de natte en droge infrastructuur vraagt om goede Geo-informatie Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Academicus als hoofd afdeling Projectmanagement Geodesie v/m 126 1997-3 GEODESIA Rijkswaterstaat, een onderdeel van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, vervult een cruciale rol ten aanzien van de (hoofd)infrastructuur van Nederland. Teruggebracht tot de essentie kent hij vier kerntaken: bescherming tegen over stromingen, de zorg voor rijkswegen en rijkswateren, duurzame en bruikbare watersystemen en verkeersveiligheid. Rijkswaterstaat luistert daarbij goed naar de maatschappij, aangezien deze niet alleen opdrachtgever, maar ook kritisch toeschouwer en gebruiker is. De organisa tie moet daarom haar bijdragen leveren in goede balans tussen sociaal-economische belangen en de eisen die veiligheid en milieu aan de inrichting van Nederland stellen. Van medewerkers wordt dan ook ven/vacht dat zij met een open oog voor de omgeving en oplossingsgericht werken. Technisch vernuft gaat hierbij hand in hand met het creëren van maatschappelijk draagvlak. Rijkswaterstaat hecht grote waarde aan het afleveren van een kwali tatief hoogwaardig product tegen een ver antwoorde prijs. Dit vereist gedegen kennis en een groot verantwoordelijkheidsgevoel. In totaal werken bij Rijkswaterstaat circa 7 0.000 mensen. De kern van de organisatie bestaat uit 70 regionale directies, die technisch en wetenschappelijk worden ondersteund door 6 specialistische diensten. Een van die specialistische diensten is de Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (MD). Hier leveren circa 450 mede werkers een uitgebreid assortiment aan geo-informatie, geo-informatica, infor matietechnologie, kennis en adviezen. Momenteel vindt er een cultuuromslag plaats naar een productgeoriënteerde organisatie, waar men zich sterk maakt voor een kostenbewuste, klantgerichte en zakelijke werkwijze. Op dit moment zijn er bij de Meetkundige Dienst de volgende vacatures. U krijgt een spilfunctie bij de afdeling Projectmanagement (TGP). Dit is een kleine, maar hoogwaardige stafafdeling binnen de hoofdafdeling Topografische Geo-informatie (TG). Hoofdtaken van TGP zijn het ontwikkelen en (laten) uit voeren van het beleid van TG ten aan zien van productontwikkeling - passend binnen het beleid van de marketing afdeling - en procesverbetering. De uit voering geschiedt door op projectmatige wijze technologische en marktontwikke lingen om te zetten in efficiënte produc tieprocessen en nieuwe of aangepaste producten. Voor de uitvoering van de projecten levert TGP projectleiders; bij gelegenheid treedt ze op als (gedele geerd) opdrachtgever. Als hoofd van de afdeling bent u de spil tussen marketing, productie en R&D. U wordt mede ver antwoordelijk voor activiteiten die van strategisch belang zijn voor de hoofd afdeling. Uw standplaats is Delft. Taken Ontwikkelen van TG-beleid t.a.v. productontwikkeling en procesverbete ring samenhang tussen de lopende projecten bewaken opdrachtgevers en projectleiders ondersteunen en adviseren inventariseren en genereren van ideeën en initiatieven voor projecten een effi ciënte aansturing van de R&D-afdelingen realiseren bij gelegenheid optreden als (gedelegeerd) opdrachtgever partici peren in het TG-managementteam leidinggeven aan de afdeling TGP. Eisen Academische opleiding in Geodesie ruime kennis en ervaring op het gebied Ministerie van Verkeer en Waterstaat

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 28