i A en aan het slot de strofe: „one stop shopping, nationaal en internationaal, zwaartekracht- en hoogtemeting, driedimensionaal, geo-informatie, snel, betrouwbaar, accuraat, Dat is waar dit tweetal nijvere pioniers voor staat". Jan Schaatsbergen, vice-president van KLM facility servi ces, gepresenteerd als vader van de bruid en schoonvader van Heidemij Advies, had er een uitleg voor. Er zijn veel overeenkomsten: ze hebben allebei iets met de kleur blauw, hebben veel ambities, en doen aan internationalisering of globalisering. Ook het gevoelige begrip allianties is beiden niet vreemd. Schaatsbergen feliciteerde KLM Aerocarto met haar 75-jarig bestaan en met het huwelijk. Het is een prestatie om 75 jaar lang in een markt te opereren, waarin de concurrent je elke dag het leven zuur maakt en ook je ei gen wereld weieens aanslagen op je pleegt. Speciale aan dacht kreeg de bende van 15, „de onverlaten die bij de KLM zijn weggegaan en gekozen hebben voor een nieuwe werkgever", een ontzettend moeilijke beslissing, die iets zegt over uw veerkracht en flexibiliteit. Schaatsbergen hoopte dat KLM Aerocarto nog een lang leven beschoren is, al of niet onder de naam KLM, maar de naam Heidemij vond hij wel een goed alternatief. Als blijvend aandenken aan de KLM-achtergrond overhandigde hij een grote doos aan directeur Maten van KLM Aerocarto, een doos waaruit na enig gemartel een prachtig modelvliegtuig te voorschijn kwam met een duidelijke KLM-uitstraling. Een blijvend aandenken aan een goed verleden. Superspecialisten „Vuiltje op de lens", knetterde Margriet toen over de aan wezigen, in een lied over de fotogrammeters en andere spe cialisten. „Ik heb een nieuwtje voor de gasten die het nog niet wisten. Het stikt hier in dit pandje van de super-spe cialisten". Maar om één of andere reden kwam er toch steeds een vuiltje op de lens, hoewel het toch goed afliep ge zien de slotregel: „Dat integratie goed is, blijkt maar weer uit dit verhaaltje, de één weet van het puntje en de ander van het paaltje". Het was tevens de inleiding voor directeur Hans van Dord van Heidemij Advies. Hans vertelde dat er inmiddels een jaar ervaring is opgedaan met de nieuwe dochter, en die Ter herinnering aan een goed verleden. Jan Schaatsbergen (l), Gerrit Maten r). Margriet: vuiltje op de lens. ervaring is zeer positief. Waarom wer den die twee nou eigenlijk verliefd op elkaar? Dat hangt volgens Van Dord samen met de ontwikkelingen die worden doorgemaakt. We gaan over de grenzen heen en de internationale klanten vragen hoge kwaliteit. De vraagstukken van deze tijd zijn com plex en integraal en er moet altijd snel antwoord op worden gegeven. Dat leidt ertoe dat goed moet worden ge keken naar de basisgegevens waarop je de antwoorden baseert, bijvoorbeeld de inwinning en de bewerking van de data. Daar past een club als KLM Aerocarto precies in: versteviging aan de inwinningskant. Dat kun je ook in kopen, maar we willen dat liever in de familie hebben om samen te kunnen zoeken naar nieuwe oplossingen op nieuwe vragen. Van Dord dankte moeder KLM voor het afstaan van haar dochter en dankte de meegeko men medewerkers waarvan nogal wat is gevraagd bij de inpassing in een nieuwe organisatie. Het geheim van de smid Margriet verklapte, alweer muzikaal, een deel van de toespraak die nog moest komen: „Wie de bron van succes zoekt, vindt die nooit in een dienst of product. Een bedrijf dat succes boekt, heeft als basis de mens. Dat is het geheim van de smid. De kracht van de mens met hart voor de zaak. Dat brengt succes". '997-4 GEODESIA 178

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 30