Jos Löivik: certificatie. Gerrit Maten, directeur van Geo-In- formatie en KLM Aerocarto, werd de vraag voorgelegd of het samenzijn van dit eerste jaar wellicht al heeft geleid tot gezinsuitbreiding. Maar dat liet Gerrit even in het midden. Hij gaf eerst uitleg over het doel van deze vie ring: aangeven dat we er zijn en dat we samen in de markt staan; het vieren van de samenwerking. Niet te lang stilstaan bij de historie, maar wel dat gene uit het verleden noemen wat wordt meegenomen naar de toekomst: pioniersgeest, innovatie-mentaliteit, spirit en het kwaliteitsimago van de naam KLM. Gerrit schetste het afgelo pen hectische jaar: een nieuwe organi satie, nieuwe procedures, nieuwe ad ministratie, nieuwe taken, nieuwe me dewerkers, nieuwe culturen. Aan de ene kant de Heidemij-ers, gewend al les in de groep te gooien, aan de ande re kant de KLM-ers met de gedachte: jongens kom eens uit je hokje. Uitein delijk zijn de positieve punten van bei de culturen in elkaar gesmolten tot een uitstekend team. Er zijn investeringen gedaan in de opnamedienst, kennis en nieuwe apparatuur om het bedrijf concurrerend te maken. Het histo risch archief van KLM Aerocarto is ge heel digitaal beschikbaar en wordt nu via Internet aangeboden. Er is gewerkt aan de invoering van digitale foto- grammetrie. Er werd een nieuwe pre kwalificatie aangevraagd bij het Ka daster en de Meetkundige Dienst, en ook werd voor KLM Aerocarto ISO- certificatie aangevraagd. Jammer voor de concurrentie, maar we hebben veel werk binnengehaald en het resultaat is dat na veel moeizame ja ren er op deze markt voor het eerst weer wat centjes lijken te zijn verdiend (applaus van de aandeelhouders). De stra tegie en de markt is het probleem niet, we weten exact waar we heen willen. Kunst is het organiseren van mensen en middelen om het waar te maken. Daarvoor heb je goede en flexibele mensen nodig en dat bepaalt het succes van de on derneming, dat is het geheim van de smid. Gerrit dankt daarom alle werknemers voor hun inspanning, en moeder KLM voor het beschikbaar stellen van haar dochter. Wat dit huwelijk van die zwaan en die mol precies moet voort brengen, kon hij zich niet direct voorstellen, maar het zal best wat moois zijn, dacht hij. We gaan ervoor. Heidemij NV Jos Löwik, manager bij de afdeling Informatie Technologie (IT), vindt even tijd om een beeld te schetsen van Heidemij Nederland, onderdeel van de wereldwijde organisatie Hei demij NV die is opgesplitst in vier hoofdtakken: Neder land, VS, Europa en Afrika/Azië/Latijns-Amerika. Meer dan de helft van het werk gebeurt in het buitenland. In de VS bijvoorbeeld werken 2500 mensen in 40 kantoren. De cluster Europa groeit. Er zijn nogal wat bedrijven opge kocht, die onder eigen naam blijven bestaan. Wij werken bijvoorbeeld nauw samen met onze dochteronderneming Eptisa in Spanje en leveren daaraan onder meer onze riool beheersystemen met een Spaanse schil eromheen (een soort sinaasappel dus). Ook leverden we een riooladvies voor de stad Córdoba. De cluster Heidemij Nederland is onder verdeeld in: Heidemij Advies, Heidemij Realisatie en Grabowsky Poort, een adviesbureau op civieltechnisch gebied. Op het huwelijk. Heidemij Advies De hoofdtaak van Heidemij Advies is volgens Jos het mee denken en meewerken aan de inrichting en de zorg voor het ruimtelijke milieu en de infrastructuur. KLM heeft daarin nu ook twee vakjes gekregen: kartografie en luchtop namen, maar zal op den duur wellicht in het geheel worden 179 GEODESIA 1997-4

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 31