moeilijke keuze worden gesteld welk vak ze zullen gaan leren. Op bijeenkomsten van leraren en de canen kan goed werk worden verricht door informatie te verstrekken of af spraken te maken voor een praatje over het vak of het invullen van een complete gastles in een schoolklas. De ambassadeurs kregen daarvoor papie ren suggesties aangereikt, de scholen mogen ze zelf uitzoeken. De ambassadeursactie is niet geheel door de promotiecommissie zelf be dacht. Tijdens de voorbereiding bleek dat in de grond-, weg- en waterbouw (GWW) al enkele jaren lang een der gelijke actie met groot succes wordt uitgevoerd onder de slogan ,,Go-In- fra" en de geodesiecommissie prijst zich gelukkig met het feit dat er een intensieve samenwerking met die actie tot stand is gekomen. De geodesie- ambassadeurs zullen worden aange haakt aan die grote landelijke GWW- club. Dat wil onder andere zeggen dat zij meedraaien in het vaste bezoekpro- gramnta van scholen en decanenkrin- gen door heel Nederland. Rien Hoge- nes, landelijk coördinator van de Go- Infra actie gaf een enthousiaste uitleg over de opzet, de aanpak, de fraaie video- en pc-producten die zijn ver vaardigd en over de grote, omgebouw de passagiersbussen waarin al dat fraais kan worden uitgeprobeerd en waar mee het hele land wordt doorgereisd om scholen te bezoeken. Na zoveel enthousiaste voorlichting kon het haast niet missen dat alle aan wezigen zich definitief als ambassa deur aanmeldden. Eerst moesten nog wel enkele vragen worden opgelost, zoals: zijn er in de toekomst nog wel geodeten nodig, hoe kan ik iets vertel len over mbo-opleidingen als ik die zelf niet heb gedaan, hoe kom ik aan adressen van scholen? De behoefte-vraag aan geodeten was, zelfs zonder tijdrovende en dure en quête, erg gemakkelijk te beantwoor den: er zijn nu 6000 vakgenoten, bij een vervangingspercentage van 6% heb je jaarlijks 360 nieuwe nodig. Mo menteel zijn dat er nog geen 100. Het vermeende gebrek aan kennis over het lesprogramma van enig oplei dingsniveau bleek een verkeerde in schatting van de taak: het gaat om het vakgebied als geheel, niet om een op leiding in detail; daarvoor wordt naar die scholen zelf verwezen. De afsluiting van de middag had wat feestelijks. Voordat de deelnemers de inmiddels gearriveerde Go-Infra bus konden bezichtigen, werden allen voorzien van een fraai uitgevoerd pro motiekoffertje compleet met inhoud van zowel de Go-Infra als de geodesie- acties. Zelfs een stropdas was niet ver geten. Helaas was er geen alternatief voor de dames. Het ambassadeurscorps is inmiddels gegroeid tot meer dan veertig perso nen. Over een jaar komen de ambassa deurs weer bijeen om ervaringen uit te wisselen. Misschien is de club dan nog gegroeid, want aanmeldingen zijn nog steeds welkom. Informatie hierover wordt vertrekt door Bureau van Bee- rendonk te Best, telefoon (0499) 39 11 83. Theo Scheele Wegens overweldigende belangstelling voor de studiemiddag „Real time ki- nematische GPS" op 9 april j.l. te Ede wil de Stichting Geodesia deze bijeen komst herhalen op woensdagavond 14 mei 1997 in het Kadastergebouw te Middelburg. Vanaf 19.00 uur kan er onder het ge not van koffie of thee de mini-vak beurs worden bezocht. Aanvang lezin gen: 20.00 uur. Voor de inhoud van het programma: zie Geodesia 1997 no. 2 en 3 (p. 89 en 141 Inlichtingen en aanmelding (vóór 14 mei 1997) bij: F. J. L. Vonk, telefoon (0118) 67 02 07, fax (0118) 67 01 01. Op dinsdag 27 mei 1997 organiseert de rayoncommissie Utrecht een bij eenkomst over Aansluitingsproblemen van geometrie. Zijn de kaarten digitaal beschikbaar? Deze vraag wordt vaak als eerste ge steld als men grootschalig topografisch en thematisch kaartmateriaal wil gaan gebruiken. Pas later wordt duidelijk dat de geometrische kwaliteit van het materiaal zeker zo belangrijk is. Ook de beheerder van het kaartmateriaal die hals over kop zijn kaarten heeft ge digitaliseerd loopt vroeg of laat tegen het probleem aan hoe de geometrische kwaliteit homogeen te krijgen en te houden. Een drietal sprekers zal op deze problematiek ingaan. Dr. ir. M.A. Salzmann (Kadaster, Rijksdriehoeksmeting) zal de omvang van de problematiek en de mogelijke oplossingswegen schetsen, uitgaande van de gedachtengang zoals die in de HTW 1996 is verwoord. Kort zal hij ook ingaan op de huidige ontwikke lingen bij het Kadaster. Ir. E.J. M. Bontje (GISkit) is voorstan der van pragmatische oplossingen en zijn bedrijf biedt daarom handige ge automatiseerde hulpmiddelen aan voor het uitvoeren van kaartconversie en kaartvernieuwing. Hij zal ingaan op de uitgangspunten van de werkme thoden van GISkit en de toehoorders deelgenoot van zijn ervaringen maken. Ir. H. G. L. Dahlmans (Oranjewoud) kent de geometrische problemen van grootschalig kaartmateriaal als geen ander. Hij zal de oplossingen die inge nieursbureau Oranjewoud heeft ge vonden toelichten en zijn visie op de omvang en het belang van de proble matiek geven. De rayonbijeenkomst zal plaatsvinden in het Jaarbeurscongrescentrum te Utrecht. Vanaf 19.00 uur staat de koffie voor u klaar. De inleidingen be ginnen om 19.30 uur. De avond ein digt om 22.00 uur. Bij de Faculteit der Geodesie van de Technische Universiteit Delft is de leerstoel Grondbeleid ingesteld. Met financiële steun van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer (Rijksplanologi sche Dienst en Directoraat-Generaal voor de Volkshuisvesting) en de grondbedrijven van de drie grote ste den (Amsterdam, Rotterdam en Den 1997-4 GEODES1A Rayonbijeenkomst Zuidwest- Nederland Rayonbijeenkomst Utrecht Nieuwe leerstoel Grondbeleid aan de TU Delft

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 44