Overschrijdingen van vergunningsmodel Bij overschrijding van het vergunningsmodel wil de klant weten waar dit zich voordoet en in welke mate. De over schrijdingen hebben we in zeven klassen onderverdeeld namelijk: de situatie is te hoog ten opzichte van het vergunnings model. Deze overschrijding is onderverdeeld in drie klassen: a. situatie 0,5 m boven vergunningsmodel; b. 0,5 m situatie 1 m boven vergunningsmodel; c. situatie 1 m boven vergunningsmodel; de taluds zijn steiler dan 1 2,5. Dit is de maximale toe gestane helling in verband met afglijden (veiligheid) en uitspoeling (erosie) van de vervuilde grond; de taluds zijn steiler dan 1 2,5 en de situatie ligt hoger dan het vergunningsmodel; deze overschrijding is onder verdeeld in drie klassen: a. talud te steil en situatie 0,5 m boven vergunnings model; b. talud te steil en 0,5 m situatie 1 m boven vergun ningsmodel; c. talud te steil en situatie 1 m boven vergunnings model. Met het AML-programma wordt een bestand gemaakt waarin de bovenstaande overschrijdingen worden gevisuali seerd. Voordat de verschillende klassen op het beeldscherm worden weergegeven, berekent de AML de hoogtelijnen van de situatie en van het vergunningsmodel. Het interval tussen de hoogtelijnen kan worden opgegeven. Door het visualiseren van de hoogtelijnen krijgt men een beter beeld van het hoogteverloop van de vuilstortplaats. Op het beeld scherm worden de verschillende overschrijdingen afge beeld, met bijbehorende legenda. Hierdoor kan men direct zien waar de verschillende overschrijdingen hebben plaats gevonden. Conclusie Door het ontwerpen van een nieuw proces en het ontwik kelen van de AML-programma's is aangetoond dat de be nodigde handelingen met Arclnfo zijn uit te voeren. De re sultaten kunnen nu aanmerkelijk sneller worden geleverd (binnen een uur) en voldoen aan de eisen van de opdracht gever. Daarnaast zijn de resultaten direct beschikbaar op de werkplek van de milieu-ambtenaar. Door digitale ver werking en opslag van de informatie (als afzonderlijke pro jecten) is tevens een basis gelegd voor het ontwikkelen van een document-informatiesysteem voor vergunningen. Het nieuwe proces laat ook zien dat er minder disciplines bij zijn betrokken en dat de verantwoordelijkheid beter en eenduidiger is belegd (betere „control"). Ook is duidelijk geworden dat het toepassen van BPR niet moet worden onderschat. Met name de verankering op managementniveau is bijzonder belangrijk. Er moet draag vlak en bereidheid zijn om te veranderen. Onzorgvuldig handelen kan tenslotte meer kwaad dan goed doen. Dit project heeft GEO meer inzicht gegeven in de mogelijk- heden van BPR en de wijze waarop BPR moet worden toegepast. De re sultaten van de verandering zijn zon der meer positief te noemen, zowel voor GEO als voor de klant. De berekeningen met MOVE3 en de volumeberekeningen met Arclnfo kunnen nu binnen één onderafdeling worden uitgevoerd. Dit is bevorderlijk voor de doorlooptijd, de onderlinge communicatie en de aansturing. De ontwikkelde programmatuur kan, na enkele aanpassingen, ook worden ge bruikt voor de controle op de aanleg van grondlichamen in de weg- en waterbouw en voor het berekenen van volumes bij ontgrondingen (ten be hoeve van zandwinning). Er is dus duidelijk sprake van een win/win-situ- atie voor alle betrokken partijen. Ook is gebleken dat het op deze manier aanbieden van informatie aan de klant tot nauwere samenwerking leidt. Er is meer inhoudelijke ondersteuning ge wenst (kennis van het verwerken) en directer ingrijpen is nu mogelijk ge worden (aanvullende metingen). Evaluation of a practical BPR application Business process redesign (BPR) is a method to create more effective and effi cient customer/order processes. BPR is a relatively new phenomenon. This article addresses the experience gained in re designing a business process within the Provincie Gelderland. Several aspects of the process itself the redesign and the results (organization, IT-toolsinfor mation) are presented. [1] Offerein, E. en C. Lankveld, Klantgerichtheid bij heroriëntatie bedrijfsproces (1). Geodesia 1997 no. 4, p. 171 - 174. [2] Diverse Arclnfo en ArcView handboeken, Esri. 1997-5 GEODESIA 218 Summary Literatuur

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 20