A gebied rond Zevenaar. Tegelijkertijd zullen nog dit jaar de specificaties van de objectgerichte GBKN worden gelegd naast ontwikkelingen die in sommige regionale samen werkingsverbanden inmiddels in gang zijn gezet. Eind dit jaar zal het landelijk samenwerkingsverband op basis van dit onderzoek zijn conclusies trekken over de wenselijkheid van een objectgerichte GBKN. Het is de bedoeling dat er dan ook een gedragen set specificaties ligt. Indien er een „ja" komt voor de objectgerichte GBKN, wordt het onder zoek vervolgd met de mogelijke conversie- en migratie scenario's. Ad van der Meer suggereert in zijn bijdrage dat het gewoon beter is nu maar snel verder te gaan met het structureren van GBKN-bestanden en te werken aan verdere uniforme ring. Ik ben ervan overtuigd dat „structureren" (een begrip dat een veelheid aan interpretaties kent, net als objectge richtheid) alleen zin heeft als overeenstemming bestaat over de wijze waarop objecten begrensd en dus gedefinieerd zijn. Is die overeenstemming er niet, dan leidt structureren niet tot de door hem en mij gewenste standaardisatie. En het is nu juist die overeenstemming waar het huidige onderzoek zich op richt. We zijn dus niet verwikkeld in een welles/ nietes-discussie zonder uitkomst. Het landelijk samenwer kingsverband doorloopt met het OOG een traject waarin inzichten gaandeweg helder worden. Een traject ook, dat naar verwachting zal leiden tot een herdefinitie van de grootschalige basiskaart. Geodesia-congres Geodesie, professioneel en veelzijdig her 228 1997-5 GEODESIA Voor meer informatie: LNR Globalcom B.V. Verrijn Stuartlaan i 2288 EK Rijswijk Postbus 172 2280 AD Rijswijk Nederland Tel (31) 70 4134000 Fax (31) 70 4134004 LNR en Globalcom zijn als waren- en dienstenmerken gedeponeerd Geodesie, professioneel en veelzijdig Van 22 tot en met 24 oktober 1997 wordt het 19e Geodesia-congres gehouden. Voor u is dit de unieke gelegenheid om kennis te nemen van de nieuwste ontwikkelingen in de geodesie en geo-informatie. Het Geodesia-congres is een vertrouwd ontmoe tingspunt voor geodeten en collega's uit aanver wante disciplines. Dit jaar staat professionaliteit en veelzijdigheid cen traal. Exposanten en inleiders zullen deze thema's en aspecten ervan nadrukkelijk aan de orde stellen. Zij staan garant voor kwaliteit en variatie. U vindt er: een afwisselend lezingenprogramma met het no dige entertainment; ruim .vijftig exposanten met een gevarieerd aan bod aan producten en diensten; een auditorium met diverse bedrijfspresenlaties; een grandioze feestavond; een u tnodigend alternatief programma. De komende maanden verschijnen in dit tijdschrift regelmatig berichten en aankondigingen ovendit tweejaai lijks evenement. Resteer de datum vast in Inlichtingen: tel. (055) 367 07 71 (ma., wo„ do. 9 -12 UUr), fax» (055) 366 96 49. Deo

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 30