m w m 39c jaargang no. 5 mei 1997 Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie ÏOI Tachymeters ontwikkelen zich steeds meer tot volledige computers. Met een standaardformaat voor metingen kunnen terreingegevens uniform worden uitgewisseld voor verdere verwerking. Het Kadaster is op weg landmeet kundige en kartografische functionaliteit te integreren en van kantoor naar buiten te verplaatsen. Ofwel, de dingen daar uitvoeren, waar dat het meest efficiënt en effectief kan. De auteurs beschrijven de eerste stapjes die op deze weg werden gezet. De geoïde staat weer volop in de belangstelling in de geodetische wereld, omdat het meten met GPS verschillende transformaties nodig maakt tussen diverse referentiestelsels. De geoïde lijkt daarbij onmisbaar. De auteur zet daar echter vraagtekens bij! Het herontwerpen van bedrijfsprocessen (BPR) vormt een belangrijk hulpmiddel bij het verbeteren van de klant/leverancier-relatie. BPR is echter nog een betrekkelijk nieuw fenomeen. In het tweede artikel over dit onderwerp wordt een praktijkcase toegelicht. Er wordt ingegaan op de verschillende onderdelen van het bedrijfsproces, het herontwerp, de verbeteringen voor de klant en de leerelementen. ir. P. A. G. Lohmann Publiekrechtelijke instrumenten zijn onvoldoende in staat om neerwaartse tendenzen in stadswijken, zoals verpaupering, tegen te houden. Een overheid die haar beleid laat uitvoeren door particuliere, onafhankelijke ondernemingen, heeft, hoe paradoxaal het ook klinkt, meer speelruimte om haar doelen te realiseren. Dit artikel presenteert de Wijk Ontwikkelings Maatschappij Vastgoed bv, een particuliere onderneming die speciaal is opgericht om de tekortkomingen van de publiekrechtelijke instrumenten voor de probleemwijken in Rotterdam te ondervangen. ÏOI >17 119 133 118,137 137 138 141 143 144 144 Van de redactie Objectgerichtheid en de GBKN een reactie Elementaire geodesie aan het ROC Oost-Nederland Nieuwe kaart van Nederland Stichting Geodesia Agenda Berichten Verslagen Techniek Publicaties Personalia Stichting Geodes Er is nog ruimte om over Neder land te „walsen". Zie het verslag op p. 233. 201 GEODES1A komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1385-7517 Geodesia V, V, 103 De volgende fase voor detailmeting bij het Kadaster Wint Kamphorst Hans Swarts De legende van de geoïde prof. dr. ir. W. Baarda 11 3 Praktijk resultaten bij heroriëntatie bedrijfsproces (2) ing. C. I.ankvcld 'mg. E. Ojferein >11 Geodeten in het vastgoed en verder... Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 3