A Congresprogramma De geodesie heeft een duidelijke (her)oriëntatiefase doorgemaakt. Dit heeft er mede toe geleid dat de geodeet zich op professionele wijze kan presenteren. De geodesie is een veelzijdige discipline met hechte relaties naar andere vakgebieden. De geodeet heeft kennis van zaken en vertaalt de belangen van de klant naar effectieve en efficiënte productieprocessen. Veranderingen op maatschappelijk en informatie technologisch niveau zullen de komende jaren veel aandacht vragen en kansen bieden om uw professio naliteit en veelzijdigheid te vergroten. Professionaliteit en veelzijdigheid is daarom het thema van het tongres. Het congresprogramma staat garant voor nieuwe im pulsen. Het centrale thema heeft geleid tot drie dag- thema's. Deze zijn als volgt ingevuld: Woensdag 22 oktober Inwinningstechnieken: mogelijkheden en effecten Voor geodeten vormen inwinningstechnieken een bron van inspiratie voor vernieuwing en innovatie. Praktische kennis van mogelijkheden en effecten van nieuwe technieken stellen ons in staat klanten opti maal te ondersteunen. Deze dag staan fotogrammetrie en remote sensing centraal, zowel voor bijhouding als voor acquisitie en analyse. Bijzonder is dat een deel van deze dag wordt verzorgd in samenwerking met de Kring voor Aardobservatie en Geo-informatica. De dag wordt afgesloten met een „live" presentatie over het gebruik van pencomputers in de praktijk. Donderdag 23 oktober Data: veelzijdigheid van processing en integratie Aandacht wordt besteed aan de ruimtelijke informatie infrastructuur. We maken de ontwikkeling door van gegevenselementen naar objecten. Wat is de invloed ervan op dataprocessing en integratie van informatie bronnen? Bij integratie wordt ingegaan op kwaliteits aspecten, zowel conceptueel, procedureel als technisch. Vrijdag 24 oktober Presentatie en data-analyse De gebruiker van geodetische producten en diensten krijgt op de laatste dag volop aandacht. Beschouwin gen over het „loket-fenomeen", gebruik van de kaart als sturingsinstrument en interactie met ruimtelijke informatie geven inzicht in het belang van de klant en de wijze waarop hij kan worden ondersteund. In de laatste lezing wordt de relatie benadrukt van cultuur, kennis en gebruik. ■997-6 GEODESIA Geodesie, professioneel en veelzijdig 22, 23, 24 oktober Jaarbeurs Congrescentrum Utrecht 272

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 24