Ife J JPV-T IVi 6£Wifp^Kr i' Ai o Kies Kwaliteit Kies Kontek J^lit 4h\ v\\% Deze grensuitzetting verschilde in feite niets van het uitzet ten van een gewone perceelsgrens (daar doen zich trouwens doorgaans meer moeilijkheden voor). Toch is er in augus tus 1996, en opnieuw rond de ondertekening van het pro ces-verbaal, opmerkelijk veel publiciteit over geweest. De twee regionale dagbladen, De Limburger en Het Limburgs Dagblad, vulden er de nodige kolommen mee, wat door sommige landelijke bladen werd overgenomen. Ook SBS6 (het programma ,,Hart van Nederland een enigszins curi euze naam als je het over Vaals hebt) en RTL stuurden in terviewers en cameraploegen langs, en wijdden de nodige zendtijd aan deze „kwestie". Ter plaatse bemoeiden onder andere een heemkundeclub, de Belgische houder van het restaurant vlakbij de rijksgrens (wiens terras pal tegen de grenslijn aan ligt) en zelfs een oud-landmeter („die wel wist waar de grens precies lag") zich met de zaak. Een woord voerder van de provincie kon ook niet verklaren waar de „overdreven belangstelling" vandaan kwam. Het leek erop dat de Nederlandse media er een heus grensconflictje van probeerden te maken, met het dreigende verlies van „ons" Drielandenpunt als onderwerp. Daar was echter, zoals ge schetst, geen sprake van. De woordvoerder hield het er daarom beleefdheidshalve maar op dat grenzen een zekere fascinatie veroorzaken, iets waarbij men zich in Limburg wel wat kan voorstellen. Nu in het proces-verbaal is vastgelegd dat er niets aan de hand is, gaat het leven in Vaals weer z'n gewone gang. Maar hoe gaat het nu met de verkeerd gelegde bestrating? De ge meente Vaals heeft onlangs aan Plombières gevraagd of de bestrating opnieuw moest worden ge legd. Plombières stemde er grootmoe dig mee in dat de bestrating mocht blijven liggen; alleen zou men graag zien dat de werkelijke grens nog met een verfstreep of iets dergelijks wordt aangegeven. Dat is echter lastig, want net dat stukje is onverhard terrein. Het zal er wel op uitdraaien dat alles precies blijft zoals het een jaar geleden was. En als de bezoekers van het Drie landenpunt verder onkundig worden gelaten van de betekenis van die rij bruine klinkers, dan hoeft niemand meer in verwarring te raken KONTEK Lelystad b.v. KONTEK Zuid b.v. Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax (0320) 23 20 63 Tel. (0320) 24 14 54 Raadhuislaan 25a Postbus 839 5340 AV OSS Fax (0412) 64 46 05 Tel. (0412) 64 43 30 1997-6 GEODESIA WSct? Kontek is een technisch dienstverlenend bureau dat beschikt over circa 50 enthousiaste en goed opgelei de medewerkers. Kontek biedt o.a. de volgende diensten: DTM-vervaardiging GBKN-vervaardiging en bijhouding A/D-conversie Leidingenregistratie Volume- en oppervlaktebepaling 3D-maatvoering Hiertoe gebruikt Kontek de modernste apparatuur zoals reflectorloze afstandsme ters, GPS-ontvangers en one-man total stations met pencomputer. 282

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 34