GEODESIA 1997-6 De deelnamekosten inclusief lunch bedragen voor WL-leden 25,- en voor niet-leden 50,—. Aanmelding is mogelijk door overmaking van het be treffende bedrag op giro 836556 ten name van „WL-lustrum" te Olden- zaal onder vermelding van „WL- symposium". Op donderdag 23 oktober 1997 zal van 16.30 tot 18.00 uur de lustrum- receptie worden gehouden. Dan is het Jaarbeurs-congrescentrum gedurende enkele dagen het centrum van geode tisch Nederland vanwege het Stichting Geodesia-congres. Het VVI,-bestuur nodigt alle geometristen en geo-infor- matici uit om, te midden van de vak beurs in de Expozaal, te proosten op de 50-jarige VVL. Op vrijdag 28 november 1997 vindt vanuit Amsterdam het lustrumfeest plaats. Dit is een combinatie van de al gemene ledenvergadering, een infor matief uitje en een daverend land meetkundig feest. En dat alles vanaf de partyboot „Valencia". Deze dag is uit sluitend voor WL-leden en partners. De WL-leden worden hierover nader geïnformeerd in het „Orgaan van de WL". Voor niet-leden bestaat alleen de volgende mogelijkheid om aan deze spetterende dag deel te nemen: lid worden van de bruisende, 50 jaar jon ge Vereniging van Landmeetkundi gen. Dit kan door u als lid aan te mel den bij de ledenadministrateur van de WL, Maarten Peters, Postbus 2155, 2800 BH Gouda. Henk Jongbloed Wim van Pijkeren BERICHTEN Poolse prijs voor Kwitowski In 1996 heeft een speciale commissie onder het voorzitterschap van dr. A. Struzik (tevens voorzitter van de Poolse Eerste Kamer), een verzoek ge stuurd naar de Poolse ambassades en andere Poolse organisaties in de gehele wereld om kandidaten te presenteren voor een ereprijs betreffende de „Bij zondere verdiensten inzake economi sche betrekkingen tussen het buiten land en Polen". De Poolse Ambassade in Den Haag heeft toen ir. A. A. Kwitowski als kandidaat aangemeld. Na een strenge selectie van veel kandi daten uit de hele wereld heeft het be stuur van deze commissie de heer Kwi towski als één van de prijswinnaars van deze eervolle prijs aangewezen. Deze bijzondere en eervolle onder scheiding werd eind juni 1996 in Warschau onder belangstelling van nationale pers, de Poolse televisie en vele genodigden uitgereikt door de twee vice-premiers in aanwezigheid van een aantal ministers. Daarna wer den de prijswinnaars feestelijk ontvan gen door de Poolse Eerste Kamer, waar ook felicitatiebrieven aan hen werden overhandigd. Ir. A. A. Kwitowski na de ontvangst van de prijs, zijn echtgenote en de voormalige Poolse Ambassadeur in Nederland, dr. F. Morawski. Volgens de commissie heeft Kwitow ski de bovengenoemde prijs verdiend voor zijn vele inspanningen (zowel privé als zakelijk) 11a de val van het IJzeren Gordijn bij de introductie en promotie van Geografische Informatie Systemen en digitale kaarten in Polen. Deze activiteiten zijn destijds door hem ontplooid vanuit de diverse func ties die hij had bekleed bij Fugro- Inpark (zijn vorige werkgever). Tegen woordig is Kwitowski werkzaam bij DHV Consultants BV te Amersfoort, waar hij is belast met de internationale GIS-activiteiten, onder andere het op zetten van een geautomatiseerd kadas tersysteem in El Salvador. Politie-auto's krijgen GPS De politie Noord- en Oost-Gelder land gaat dit jaar 27 surveillancevoer tuigen voorzien van een navigatie systeem dat via GPS werkt. De wagens zullen vooralsnog worden gebruikt voor noodhulp. Het systeem treedt vanaf september in werking. De poli tie voert mobiele satellietverbinding in om sneller hulp te kunnen bieden hij bankovervallen, gijzelingen, aanrijdin gen en bedreigende situaties voor poli tiemensen zelf. Agenten in de meld kamer kunnen dan vaststellen waar de politie-auto zich bevindt en gerichte actie ondernemen. Het is de bedoeling dat in de regio per etmaal steeds elf GPS-wagens onderweg zijn. De politie hoopt zo de aanrijtijden bij noodmel dingen drastisch te kunnen inkorten. Vorig jaar overschreed de politie Noord- en Oost-Gelderland 710 keer de maximumnorm van 15 minuten. (Uit: De Volkskrant 26 april 1997) Nationale plaza voor geo-informatie op Internet De internetsite van het Nationaal Clea ringhouse Geo-Informatie (NCGI) vormt vanaf augustus 1997 de toe gangspoort tot gegevensbanken van geografische informatievoorzieners als Kadaster, CBS, ministeries, provincies en gemeenten. Het NCGI wordt een digitale plaza waar vraag en aanbod op het gebied van geo-informatie bij el kaar komen. Via de plaza zijn niet alleen geo-be- standen te vinden, maar ook kaartjes, luchtfoto's en statistieken per regio. Daarnaast is het mogelijk advies te krijgen, gebruikersvragen neer te leg gen en te discussiëren over belangrijke onderwerpen als vrije beschikbaarheid van data. Het NCGI wordt een vak beurs met voor elk wat wils. De be leidsmedewerker vindt er een over zichtskaartje van het Groene Hart om in een nota op te nemen, de onderzoe ker bodemstatistieken, de professional een basisbestand om zijn geografische informatiesysteem (GIS) op te baseren en de burger die een huis wil kopen, kan er gegevens opvragen over de kwa liteit van de grond waarop het huis staat. Om de gegevens zo goed mogelijk af te stemmen op de behoeften van de ge-

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 39