5 39e jaargang no. 6 juni 1997 Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie De Ravi is bezig met het voeren van de discussie over de kosten en prijzen van geografische informatieproducten. Ook commercialisering en toegankelijkheid van geo-datasets staan hoog op de agenda. In dit nummer een eerste bijdrage met het resultaat van een inventarisatie bij de data-leveranciers. De afgelopen winters zijn na jaren weer ijswaterpassingen uitgevoerd door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Vooral in 1996 werd daarbij de pers niet geschuwd. (Zie ook een bericht in NGT Geodesia 1996 no. 3, p. 132.) In warmer tijden nu een meer technische bijdrage over deze vorm van hydrostatisch waterpassen met een terugblik over twee jaren. database dr. ir. Peter van Oosterom Historie en topologie in relatie tot ruimtelijke gegevens in databases zijn momenteel actueel binnen GIS-onderzoek. De auteur analyseert beide aspecten op hun toepasbaarheid in een relationele database-omgeving. Voorts bespreekt hij hoe de database logisch en fysiek consistent blijft tijdens het actualiseren en hoe efficiënt mutatiebestanden worden samengesteld. Toepassing van deze ideeën vindt plaats in het nieuwe landelijke LKI- hoofdbestand van het Kadaster. Theo Scheele De redacteur beleefde een dagje tussen betonmolens en graafmachines bij de aanleg van een wildwaterbaan in avonturenpark Hellendoorn en beschrijft welke unieke en moeilijke rol de landmeter hierbij speelt. Daarnaast schetst hij de grote variatie van werkzaamheden van de Landmeetdienst, zoals deformatiemetingen, begeleiden van uitbreidingsplannen en opmeten van een zeer complex fabrieksterrein. en verder... 158 181 183 171,185 185 187 Van de redactie Rumoer rond een rijksgrens Ontwikkelingen rondom de European Geodetic Surveyor Stichting Geodesia Agenda Berichten Verslagen Personalia Stichting Geodesia IJswaterpassing is een bijzondere gebeurtenis omdat het maar zelden kan worden toegepast. Zie artikel op p. 257. GEODESIA komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd) in een oplage van 3800 exemplaren issn: 1385-7517 Geodesia 151 Geo-informatie van de overheid: wat mag dat kosten? drs. Jaap Berends 157 De ijswater passingen op het IJsselmeer en het Markermeer ir. F. Kleijer 163 Consistent bijhouden van topologie in een omvangrijke ruimtelijk- temporele 175 Een dagje... Bij de Land- meetdienst in Beuningen WïSÊÉ&è. Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 3