In één van de bestuursvergaderingen die uw verslaggever mag meemaken (maar waaruit hij niet alles mag door vertellen), wordt dat duidelijk. De voormiddag is grotendeels ingericht voor bespreking van de onderwerpen Algemene die in het GOAAK (Georganiseerd ledenvergadering Overleg Arbeidsvoorwaardelijke Aan- 1997. vereniging van landmeetassistenten en technici. Ook die vereniging heeft niet stilgezeten en eveneens haar leden opgestuwd naar een hoger niveau, zo dat uiteindelijk velen van hen in de landmeetkundige rangen terecht zijn gekomen. Doelstelling De les die kan worden geleerd uit het verleden, is dat kennis macht maakt, of in ieder geval dat het ontbreken van kennis de toename van functie- inhoud, terecht of onterecht, blok keert. Het oude verwijt van de bestu ren was: wij bieden jullie cursussen aan; laat ons niet in de steek want als er onvoldoende mensen slagen, zal dat tégen ons worden gebruikt, met als vetwijt: zie je wel, jullie niveau is veel te laag om die grote verantwoordelijk heid te kunnen dragen. Dat is nog altijd actueel. Alles beziend zou je kunnen stellen dat Huidige tekenaar. de doelstelling uit 1897 meer dan ge haald moet zijn en dat de bond dus op zijn lauweren kan gaan rusten. Wat valt er verder nog te streven? Wat is het huidige doel? „De strijd tegen de afkalving", antwoordt voorzitter Pieter van Yperen zonder aarzeling, we zullen moeten vechten om te be houden wat eenmaal is bereikt. Vanwege het vertrouwelijke karakter van deze zaken stap pen we over naar een veiliger onderwerp: de visie op de toe komst van de BVK en die hangt natuurlijk nauw samen met die van het Kadaster zelf. De al jarenlang ontbrekende instroom van nieuw personeel mist ook hier zijn uitwer king niet. De bond kan alleen maar kleiner worden, tot het tij misschien eens keert. Maar ook dan blijft de vraag welke soort functionarissen nieuw binnen zullen komen; hts-ers zijn er al twintig jaar niet aangenomen, mts-ers alleen op tijdelijke basis, wel jonge ingenieurs. En dat is toch wel op merkelijk. Het heeft erop geleken dat die laatste categorie geheel en al uit de gratie was bij deze dienst en enerzijds was vervangen door de middelbare kracht en in het mana gement (directeursniveau) door mensen uit geheel andere disciplines. Het bvK-bestuur verwacht ook in de toekomst weinig toename van hts-geodeten en verwacht naast een blijvende ingenieursinstroom vooral aanvulling op mbo- niveau. Zal de geschiedenis zich dan weer herhalen? Want dan is het oude gat tussen het mbo- en TU-niveau weer terug. Maar dat is een verhaal voor het 150-jarig bestaan. gelegenheden Kadaster) aan de orde zijn. Dat is op dit moment het ar beidsvoorwaarden-overleg: hoeveel sa laris kunnen we erbij krijgen, hoeveel vrije tijd en hoeveel andere faciliteiten, maar ook: hoe worden de afspraken met betrekking tot de komende afslan king ingevuld. Vooral de gevolgen van die negatieve groei moeten toch wel demotiverend werken, denk ik, on danks dat er een prima afvloeiings regeling is overeengekomen. Volgens de toelichting van de heer Beckers lid van de Raad van Bestuur op de jong ste algemene ledenvergadering, zal deze ook nog ruimhartig zal worden toegepast. Oud-tekenaar Vos, mede-oprichter van de VTK. Na de middag worden wat persoon lijke zaken besproken. Dan zitten we gelijk middenin de problemen, want al moet de afslanking pas over een aantal jaren zijn beslag krijgen, blijkbaar zitten sommigen er al middenin. En er is werk aan de winkel voor de bond, want de voorgehouden ruimhartigheid blijkt toch zijn grenzen te hebben. 319 GEODESIA 1997-7/8

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 27