Bestuur grens met België, wat niet wil zeggen dat hij daarmee grensverleggend bezig is. Penningmeester Jan van der Wal, ooit begonnen als landmeetassistent, werkt thans als landmeetkundig me dewerker vrij zelfstandig in het Bra bantse. „Al vijfentwintig jaar lang", licht hij toe. Binnenkort dus een feest je? Maar neen, Jan vindt het helemaal geen prestatie om ergens zolang te werken. De gelden die voor het feestje en een cadeau waren bestemd, schenkt Jan aan een goed doel. Het bestuur heeft ook een vrouw in haar midden: Anita Coenen. Zij werkt gedeeltelijk bij het Kadaster en gedeeltelijk bij Koophuisnet. Dat zou toch niet ver mengd worden? Jawel hoor, zegt Anita gedecideerd, en dat werkt best goed. Haar Kadasterdeel brengt zij door op de afdeling Sl'IB of hoe dat nu mag heten, in Roermond. De twee andere bestuursleden zijn Jaap van Buiten (vice-voorzitter) die in Friesland als landmeetkundig medewerker zijn ar beid verricht en Nanne Kosta (secreta ris) is technisch ambtenaar en brengt zijn dagen door in een andere „zijtak": de v.o.f. GBKN-Noord Holland. Terug naar het bestuur. In de loop der jaren is het lid maatschap van de bond geëvolueerd. Tekenaars hebben de vereniging opgericht en droegen ook de naam Vereniging van Tekenaars van het Kadaster (VTK). Toen in 1913 ook de tekenaars van de domeinen werden opgenomen, werd daaraan een D toegevoegd en toen de tekenaars tot technisch ambtenaar werden verheven, werd de naam daar aan aangepast (VTAK). Toen die titulatuur werd omge bouwd tot landmeetkundig ambtenaar, werd het heel slim: Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster. Toen omstreeks 1980 veel functies door elkaar gingen lopen en ook de samenwerking met andere afdelingen in tensiever werd, besloot men de vereniging open te stellen voor ieder die bij het Kadaster werkt, ongeacht op welke afdeling. Zo zijn er ook mensen van de afdelingen BJZV, Algemene Zaken, STIB en andere afdelingen toegetreden, zij het mondjesmaat. De naam werd even slim veranderd in Vereniging van Technische en administratieve Ambtena ren van het Kadaster, zodat de letters VTAK konden wor den gehandhaafd. Was dat een eerste stap naar de fusie met de vereniging van landmeetassistenten? Wie weet, maar dat Jaarrede van voorzitter Pieter van Yperen: verder afslanken heeft nog wel tot 1993 geduurd eer het zover kwam. Thans Het huidige kent de bond ruim 900 leden. Bij een totaal kadaster- bestuur op de personeels-bestand van 2100 medewerkers is dat hoog, als algemene je in aanmerking neemt dat 90% daarvan (dus 1800) is vergadering van georganiseerd. De helft is dus bij de bvK, de andere helft is maart 1997. verdeeld over drie andere bonden waarmee overigens een goede verstandhouding en samenwerking bestaat. De vereniging wordt ondanks alle inspanningen toch nog steeds als een voornamelijk technische vereniging gezien, hoewel het voor de behandeling van persoonlijke zaken absoluut geen verschil maakt waar men werkt en het ook niet zeldzaam meer is dat medewerkers van de administra tieve afdelingen een technische functie krijgen of anders om. De samenstelling van het bestuur is aardig over de functies verdeeld. De voorzitter is communicatiefunctiona ris bij de concernstaf (en fractievoorzitter in de gemeente raad) en functioneert in de bvK als GOAAK-lid, Albert Kremer is „breed inzetbaar landmeetkundig medewerker" in de landinrichting in Friesland en eveneens GOAAK-lid, Wint Polderman is landmeetassistent in Zeeland en houdt Ruimhartige zich in deze periode bezig met metingen rondom de Rijks- toezeggingen. 320 1997" 7^8 GEODESLA

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 28