De tweede poot Wij zijn een vereniging met twee poten, zegt Pieter, daarin tegelijkertijd het verschil met de andere vakbonden aangevend. De vakbondstaak doen wij zelf en dat geeft als groot voordeel dat wij de situatie beter kennen dan welke buitenstaander ook. In overlegzaken en persoonlijke belangenbehartiging worden we ondersteund door de VOV die in voorkomende gevallen ook juri dische ondersteuning aan onze leden verzorgt. De vaktechnische poot is van even groot belang. De geschiedenis laat zien dat de vereniging altijd veel heeft gedaan aan vergroting van vak kennis van haar leden, wat in de vijfti ger jaren heeft geleid tot de oprichting van het NGL (nu Stichting Geodesia). Wij participeren met groot genoegen in die stichting en dragen daarin me de-verantwoordelijkheid. Enkele jaren geleden hebben wij daar aangedron gen op verbetering van het aanzien en de leesbaarheid van het tijdschrift Geodesia en wij zien nu duidelijk dat er met onze wensen rekening is gehou den. Het blad ziet er erg goed uit en er staan veel leesbare artikelen in. Wirn en Jan beamen dit en voegen eraan toe die geluiden ook van collega land- meetassistenten te vernemen. Honderd jaar Het is wel duidelijk dat het honderdjarig bestaan gevierd moet worden. Men is trots op de ervaring en prestaties van de vereniging en wil daarvan ook graag kond doen aan anderen. Er is een jubileumcommissie aan het werk gezet om een feestprogramma op te zetten en uit te voeren. Het wordt een jaar lang feest. Te beginnen met de jaarvergade ring van 1997 en eindigend op die van 1998, zodat tegelijk ook het zestigjarig bestaan van de voormalige VTLAK kan worden mee genomen. De start was eenvoudig: samen op de foto en een cadeautje bij het weggaan. In augustus 1997 zal een jubileumnummer van „In Beeld" ver schijnen, met de glorievolle historie als hoofdleidraad. Die feestelijke inhoud, samen met een handvol historie, waar onder de groepsfoto's van alle CTO- cursussen, zal op het moderne medi um, de CD-rom, worden vastgelegd en op het Geodesia-congres in oktober met enig tam-tam aan de landmeet kundige wereld worden geëtaleerd om te laten zien dat de bvK er is. De af sluiting van de feestelijkheden op de AV in maart 1998 is vooral op de eigen leden gericht en zal de scheiding tussen de oude en de nieuwe tijd mar- Geheel op keren. Af en toe omkijken is goed, maar dat moet je vooral eigen benenniet te lang doen. Het vakverenigingswerk is vooral op de toekomst gericht en daarin is nog genoeg te doen, vindt Pieter. UjÈK Anita is minder tevreden. De stichting doet naar haar mening te weinig voor de mensen van STIB en BJZ, ten minste als je ervan uitgaat dat die geen interesse hebben voor het leven in hun omgeving en datgene wat anderen bij voorbeeld in de GIS-wereld met hun producten doen, want daarover kun je toch in het blad nogal wat lezen. Daar ligt dus nog een schone taak voor de PR-medewerker. Het was toch bvK En nietKAVB? Maar voor het grote omkijken op het Geodesia-congres wil hij toch nog weieens met de dokter praten, want die heeft voorlopig op die datum een bedje voor hem gereserveerd in het ziekenhuis, om hem van een nieuwe heup te voorzien. En om nu weer honderd jaar te moeten wachten... Het blijft dus nog even een verrassing wie de bond op het congres zal presenteren. Mocht Pieter echt niet kunnen, dan staan er zeker nog vijf andere bestuursleden klaar om de honneurs waar te nemen, want trots op hun bestaan zijn ze allemaal. De Stichting Geodesia en de redactie van dit tijdschrift maken van de gelegenheid gebruik om het bestuur en de leden bij deze van harte geluk te wensen met de bereikte mijlpaal en wensen hen een even succesvolle toekomst toe. bvK 100 year The association of cadastral employees is celebrating its 100 th anniversary. Founded in 1897, initially to improve the position of the draftsman and later to recruit surveyors out of this corps, it expanded into an association with more than 900 employees in various disciplines. 321 GEODESIA 1997-7/8 Summary

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 29