Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 39e jaargang no. 9 sept. 1997 In Den Haag zijn alle puntobjecten van de digitale basiskaart opnieuw ingemeten. Van dit project is gebruik gemaakt om vier alternatieve inwinningsmethoden in de praktijk te testen: truckmap, pencomputer, zelfrichtende tachymeter en GPS. Van elke methode worden de opzet, de voor- en nadelen, en de resultaten beschreven. 355 ir. H. A. Hettema In aansluiting op het artikel dat in het vorige nummer van Geodesia werd gepubliceerd, volgt hier het tweede en afsluitende gedeelte. De auteur bespreekt het gebruik van de verschillende aanpakken van mono-coding en multi-coding voor bijhouding, bevraging en uitwisseling van ruimtelijke objecten. Daarnaast geeft hij aan hoe deze aspecten in het kadastrale LKI- hoofdbestand zijn geregeld. Henk Ensink en Jurgen ten Siethof Een relatief nieuw fenomeen in het geodetische werkveld is het gebruik van pencomputers en bijbehorende software voor het integraal inwinnen en verwerken van gegevens. De auteurs geven uitleg over wat een pencomputer is en wat ermee kan. Zij schetsen daarna een groot aantal mogelijke toepassingsgebieden en doen verslag van hun ervaringen tot nu toe. 3 IJ drs. J. Berends mr. ing. B. C. Kok In de discussies die de Ravi over prijsvorming en commercialisering van GI heeft gevoerd, werd geconstateerd dat er door ,,de politiek" geen duidelijke richtlijnen zijn gegeven hoe te handelen. Het Ravi-bestuur is op zijn wenken bediend. Op 6 juni 1997 heeft het kabinet de nota „Naar toegankelijkheid van Overheidsinformatie" vastgesteld. In dit derde artikel over commercialisering van geo-informatie een bespreking van de kabinetsnota en uitkomsten van discussies in de Ravi hierover. Van de redactie (Tien)duizend bommen en granaten Geodeten grijpen hun kansen Stichting NLF-examens opgeheven Reactie In memoriam prof. ir. G. F. Witt Agenda Berichten Verslagen Publicaties Techniek ting Geodesia 353 De pencomputer rukt op; het werk verplaatst zich van kantoor naar terrein. Zie de artikelen op p. 355 en 369. Geodesia GEODESIA komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd). issn: 1385-7517 Puntobjecten alternatief ingewonnen ing. H. Pauw en ing. I. van Hunen 363 Mono-coding en multi-coding (2) 369 De pencomputer toegankelijkheid overheidsinformatie Geo-informatie van de over heid: wat mag dat kosten? (3) en verder Bij de voorplaat

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 3