Werken aan land en water is ons specialisme. De zwarting deugt niet. Nieuwste wegwijzer Het klapstuk in de productvernieu wing is een routeplanner op CD- ROM, de Easy Travel, waarmee vorig jaar de titel CD-ROM van het jaar werd behaald (van het blad Media Totaal). Het is een uniek product voor Nederland, vervaardigd door Suur- land Falkplan, in samenwerking met een ander Eindhovens bedrijf. Vol gens meerdere testen een heel goed product. Op de CD is elke straat in Nederland opgenomen en met behulp van postcodes of via opgave van ver- trek- en bestemmingsadres kan op kilometernauwkeurigheid de route en de te rijden afstand worden bepaald. Ook de vermoedelijke rijtijd is af te lezen, maar dan zonder vertraging ten gevolge van files. Desgewenst kunnen barrières worden ingebouwd van plaatsen die men wil vermijden of tus- senpunten waarlangs men wel wil rij den. Op aanvraag levert het program ma een lijstje met gegevens en de ge wenste route op een kaartje, waarbij kan worden gekozen uit de kortste, de snelste of de goedkoopste route. Op meerdere momenten kan worden in- ol uitgezoomd op de kaart. Kortom, een zeer complete en doelmatige weg wijzer. Goedkoop is het programma niet direct, maar voor intensieve ge bruikers van het Nederlandse wegen net toch een dankbaar hulpmiddel, zolang hun autopark nog niet is voor zien van GPS-autonavigatie. Maar dat is uiteraard veel duurder. Het is duidelijk dat het complex samengestelde bedrijf Suurland Falkplan/Holland Advertising, samen met Ro- bas, voortdurend werkt aan verbetering van de papieren en digitale bewegwijzering van ons vaderland, zowel in stad, dorp als op het platteland. Wie hierover meer te weten wil komen, kan natuurlijk naar Eindhoven rijden, maar binnenkort kan ook op Internet alle informatie worden verkregen via de eigen site. Hopelijk is er dan ook nog iemand die ons, behalve in stad, streek en landschap, helpt de weg te vinden op de elektronische snelweg. Ongetwij feld weet Suurland Falkplan/Holland Advertising daar iets op te vinden. Daar wachten we dan maar op. The signposts of Suurland Falkplan The company Suurland Falkplan Holland Advertising in Eindhoven is specialized in map making. The author visited this firm. The production process and the products are de scribed in this profile report. Landmeten Infrastructuur Bodem, Water Milieu Grondzaken Taxaties Detachering van specialisten. 455 GEODESIA 1997-10 Summary Ingenieursbureau BCC B.V. is een landelijk werkende organisatie die aan overheid en bedrijfsleven een breed programma aan diensten verleent. De ruim 80 BCC-specialisten worden bij projecten, plannen en studies ingeschakeld advisering voorbereiding ontwerp uitvoering procedure begeleiding, juridisch en technisch Meer informatie wordt u op aanvraag toege zonden. „••OM,.. 4? Postadres Postbus 75, 4140 AB Leerdam Bezoekadres Gebouw Parkstaete, Stationsweg 19 Tel. 0345 - 614646 Fax 0345 - 619962 E-mail ingbcc@csa.nl

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 37