OGTEGEGEVEN VLIEGTUIG-LASERSCANNING heeft het clearinghouse daarom over vijf jaar wel een totaal ander aanzien. In het verleden hebben we gezien dat er bij elke nieuwe ontwikkeling zoals telefoon, fax, tekstverwerkingspro gramma's spreadsheets, databases al tijd een soort weerstand was. „Moet dat nou? Het gaat toch goed?" Maar dat verminderde snel en het accepta tievermogen bij allerlei nieuwe ont wikkelingen is enorm vergroot. De in vloed van de elektronische snelweg is duizend keer sterker dan die voorgaan de bewegingen omdat het alles inte greert. Dat zou kunnen betekenen dat hierbij een nog veel snellere acceptatie is en dat al die tools die in het verleden zijn gemaakt, er straks uitvliegen. Het clearinghouse is er klaar voor, waarbij we ons realiseren dat pas de eerste stappen zijn gezet in de informatiemaat schappij. De slotconclusie van de geïnterviewde opbouwwerkers is eensluidend: het clearinghouse is gereed voor de toekomst. Het was boeiend eraan te werken en voor meerderen het meest interessante project van het laatste jaar. En graag bevestigen de medewerkers de stelling van Alfred in het begin: „er was geen gestructureerd gezag, iedereen was gelijk". Laat dat dan de grondslag zijn tot het succes van het clearinghouse. Het Internet-adres van het NCGI is: //www.geoplaza.nl. Geodan geodesie GEODESIA 1997-10 met een dichtheid tot meer dan 1 punt per m2 hoge nauwkeurigheid afgeleide hoogteproducten 3d-topografische bestanden meer dan 7000 km2 ervaring Geodan Geodesie levert advies, ondersteuning en producten op het gebied van geo-informatievoor- ziening. Geodan Geodesie volgt en stimuleert de nieuwste ontwikkelingen op dit terrein. Hierbij richt Geodan Geodesie zich op zowel de methoden en technieken van geografische informatiesystemen als op moderne inwintechnieken zoals vliegtuig- laserscanning. Koningslaan 35 1 075 AB Amsterdam (NL) Telefoon (020) 5730330 Telefax (020) 5730333

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 43