*Geo-informatie Amsterdam blijft in beweging - en dat geldt ook voor de sector Landmeten en Vastgoedinformatie van de ge meente. Per 1 januari 1997 is L&V ingedeeld bij de nieuwe „Dienst Am sterdam Beheer" en heeft hij een nieu we naam: Geo-Informatie Amsterdam (GEA). De organisatie bestaat uit het Kartografisch Centrum en de afdeling Landmeten. GEA blijft in de gemeen te Amsterdam de leverancier van (di gitale) grootschalige en kleinschalige geografische informatie, voor een brede reeks van landmeetkundige pro ducten en diensten en levert onder steuning voor geografische informatie systemen. De afdeling Archeologie, die voorheen onderdeel was van L&V, is een zelfstandige eenheid binnen de Dienst Amsterdam Beheer geworden. Het Vastgoed Informatiecentrum Amsterdam (VLA) blijft voorlopig nog onderdeel van GEA, totdat een nog op te richten organisatie Bureau Basis- informatiemanagement Amsterdam (BIA) een feit zal zijn. Inlichtingen: telefoon (020) 596 46 01. Om de terugkeer van Hong Kong naar het vaderland te vieren, heeft Niu Shigan uit de Chinese stad Harbin een kaart van het land gemaakt, vervaar digd met grond uit elk van de 31 pro vincies en autonome regio's van de Volksrepubliek. Hij is meer dan vier maanden bezig geweest om de grond voor de kaart te verzamelen. Het eind resultaat staat nu bij de ingang van het Zhaolin Park in Harbin. Hij had de kaart vóór 1 juli 1997 af - nou ja, on geveer. Het was hem niet gelukt om ook maar enige grond uit Hong Kong te verzamelen. En ook voor Taiwan en Macao zitten er nog lege plekken in de kaart (Uit: Far Eastern Economie Review, 31 juli 1997) ^1- Later dan gebruikelijk is in augustus 1997 het jaar- verslag 1996 van de Stich ting Ravi overlegorgaan voor vast goedinformatie verschenen. 1996 was voor de Ravi een cruciaal jaar. Enerzijds was er de evaluatie van het functioneren gedurende de afgelo pen drie jaar, en anderzijds een blik vooruit met het beleidsplan 1997 - 2000. In dit derde jaarverslag worden de activiteiten besproken om de geo- informatie (GI) voorziening in Neder land te structureren. Centraal daarbij stond in 1996 het begrip meta-infor- matie. Terugblikken en vooruitzien De evaluatie door een extern bureau van het functioneren van de Ravi wees uit dat de Stichting op de goede weg zit. De volgende vier succesfactoren hebben geleid tot het volbrengen van 22 t/m 24 oktober 1997 Geodesia-congres „Geodesie, professioneel en veelzijdig" in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. Zie de bijsluiter in het septembernummer. 22 oktober 1997 100 jaar BVK met presentatie CD ROM tijdens het Geodesia- congres. 22 oktober 1997 Uitreiking Geodesia-promotieprijs tijdens het Geodesia-congres. de missie (bevorderen van een goede geo-informatievoorziening ten behoe ve van publieke taken tegen maat schappelijk zo laag mogelijke kosten: een helder gemeenschappelijk referen tiekader, politieke steun en legitime ring, goede communicatie met gebrui kers in het werkveld) en bottom-up initiatieven in het werkveld. De eva luatie gaf voldoende handvatten om het Gl-werkveld de komende jaren nog beter van dienst te zijn. De Ravi gaat zich meer richten op de professio nele gebruiker en de nadruk van de werkzaamheden zal meer liggen op be stuurlijke en strategische onderwerpen en minder op uitvoering. Een apart hoofdstuk is gewijd aan de toekomst: „1996... en verder". De evaluatie, interne discussies, de wen sen van de Ravi-leden en internatio nale ontwikkelingen hebben gezamen lijk bijgedragen aan de formulering van vijf nieuwe kerndoelen. Nauw aansluitend bij deze kerndoelen zullen toekomstige projecten worden gerela teerd aan de thema's: afstemming vraag en aanbod GI, standaardisatie, informatietechnologie, en financiële en juridische randvoorwaarden. In 1997 ligt het accent op het databeleid. In dit kader wordt bijzondere aan dacht besteed aan de commercialise ring van Gl-overheidsdata en de toe gankelijkheid van GI. Inmiddels heeft de Ravi een officieel standpunt be- 23 oktober 1997 WL 50 jaar. Lustrum-receptie op het Geodesia-congres in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. Zie bericht op p. 286 van het juninummer. 28 november 1997 WL 50 jaar. Jaarvergadering en lustrum-feest in Amsterdam. Zie bericht op p. 286 van het juni nummer. 19 t/m 23 januari 1998 Short course Environmental Mo delling with GIS and Remote Sen sing. ITC, Enschede, The Nether lands. Inlichtingen: J. Looijen, tel. 00 31 (0)53 487 42 65, fax 00 31 (0)53 487 43 99, e-mail: looijen@itc.nl. GEODESIA BERICHTEN I997-IO Amsterdam Naamswijziging L&V Amsterdam Vaderlandslievende kaarten maker RAVI-jaarverslag 1996 AGENDA

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 51