TU Delft lijke informatie aan de buitendienst via mobiele systemen (laptop, pen- computer) voor probleemoplossing, gegevensopname en -controle; presenteren van informatie via de digitale kaart op informatiezuilen; visualisatie van ruimtelijke gegevens maakt deze informatie veel beter toegankelijk; uitrusten van commandoposten en voertuigen met digitale kaarten en informatie. Inlichtingen: ir. P. J. M. Meijers, tele foon (0418) 54 01 57, fax (0418) 54 06 06, e-mail: info@spy.nl. Ing. Henk-Jan Baak man is per 1 septem ber 1997 benoemd als hoofd van het Vastgoed Informatie Centrum, tevens In formatiemanager Vastgoed van de ge meente Ede. Sinds september 1995 is hij daar in dienst als I&A-adviseur. Daarvoor was hij consultant GIS en vastgoed bij CMG. Ing. Henk Eekman is per 1 september 1997 benoemd als hoofd bureau Geo- informatie, dat on derdeel uitmaakt van het VIC van de ge meente Ede. Sinds september 1994 is hij daar in dienst als hoofd bureau Binnendienst bij de af deling Landmeten. Daarvoor was hij projectleider bij Inpark. Frank Data Interna tional nv heeft haar managementteam uitgebreid met drs. Arnold J. Steinfort die in dienst treedt als marketing direc tor. Hij is afkomstig van Intergraph Benelux bv, waar hij de functie van product marketing ma nager vervulde. Sinds 1985 heeft hij zich bij dit bedrijf met name geprofi leerd op het gebied van geografische informatiesystemen (GIS). Met ingang van 1 juli 1997 is ing. J. A. Biermans benoemd tot vestigings manager van kantoor Arnhem van Fugro-lnpark bv. In zijn functie als af delingshoofd Geo-Informatie te Am sterdam is hij opgevolgd door ing. R. C. M. Plak. Met ingang van 1 oktober 1997 is R. B. Kuhn benoemd tot afdelings hoofd Ondergrondse Infrastructuur van kantoor Arnhem. Tevens is met ingang van dezelfde datum ir. E. H. W. Fortuin in dienst getreden als pro jectleider van kantoor Arnhem. Met ingang van 1 juli 1997 is ir. R. Boekhold MBA in dienst getreden als afdelingshoofd Fotogrammetrie te Leidschendam. Met ingang van 8 september 1997 is ing. F. A. van de Ridder benoemd tot vestigingsmanager van kantoor Utrecht. In zijn functie als afdelings hoofd Ondergrondse Infrastructuur te Leidschendam is hij opgevolgd door drs. A. J. Speelman. Met ingang van 1 oktober 1997 zal J. L. Buzing, thans regio-directeur Zuid-Nederland, de functie Manager Kwaliteit, Arbo Milieu gaan bekle den. Ir. E. F. M. Nieuwenhuis zal hem met ingang van dezelfde datum opvolgen als regio-directeur. De afstudeerscripties van de TU Delft, Faculteit der Geodesie, zijn te leen bij de bibliotheek, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft, telefoon (015) 278 25 60 of 278 25 68. M. Creyghton (Afstudeerdatum: 28-02-97) Bij de vervaardiging van veel indus triële producten worden staalplaten met gestanste gaten gebruikt. Voordat verdere verwerking en integratie van de staalplaten tot een object plaatsvin den, is een controle op het aantal gaten en de exacte positionering ervan nodig. Deze moeten overeenkomen met de ontwerpgeometrie van het CAD-model van de plaat. Digitale fotogrammetrie kan goed worden toe gepast om ligging, vorm en grootte van de objecten te controleren. In dit onderzoek is bestudeerd in hoeverre digitale fotogrammetrie een oplossing kan bieden om de controlemetingen van de gaten in de staalplaten te auto matiseren. Het onderzoek is uitge voerd in samenwerking met inge nieursbureau Geodelta bv. Met uit de beeldverwerking bekende algoritmen is een aantal stappen ont wikkeld. Die moeten achtereenvol gens worden uitgevoerd om gaten in beelden van de staalplaat te detecteren en om de ligging en de grootte van die gaten te bepalen. Uit het testen van de ontwikkelde procedure Phoxy Holes volgt dat het mogelijk is om cirkelvor mige gaten in staalplaten met behulp van digitale fotogrammetrie te detec teren. Om een hoge nauwkeurigheid te bereiken voor de schatters van de cirkelparameters die het gat voorstel len, worden hoge eisen gesteld aan de opnamesituatie. M. J. Rieter (Afstudeerdatum: 16-05-97) Binnen de Kamer van Koophandel Haaglanden is een discussie gaande waar in het stedelijk gebied van Den Haag nog mogelijkheden bestaan om bedrijfsruimte voor bedrijven in de ambachtelijke productie en nijverheid te ontwikkelen. Het inpassen van be drijfsruimte in de bestaande bebou wing levert enerzijds verlevendiging van het stedelijk milieu op, anderzijds v i 473 GEODESIA 1997-10 PERSONALIA Personeelsmutaties Fugro-lnpark SCRIPTIES Faculteit der Geodesie Automatische detectie en meting van cirkelvormige gaten in staalplaten Inpassing en realisatie van bedrijfsruimte binnen bestaand stedelijk gebied rs

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 55