Geodesie uit de tijd Terugschakelend naar onze moeder taal luisterden de toehoorders aan dachtig naar hetgeen Dick van de Velde in zijn kwaliteit van voorzitter van de VNBG over die organisatie wist te vertellen. Hij schetste de werk zaamheden die de vijf ingestelde com missies sinds de oprichting in 1989 hebben verricht. In 1991 verscheen het rapport „De positie bepaald", waarin vooral de relatie met de over heid werd belicht en daardoor verbe terd. Een kwaliteitscommissie richtte de aandacht op de ISO 9000 norm, van wezenlijk belang om te overleven in ons vakgebied. Vol trots vertelde Van de Velde dat er hele grote bedra gen door de VNBG worden opgehoest om twee Delftse leerstoelen veilig te stellen en tenslotte dat er intern over eenstemming is bereikt over leverings voorwaarden. Helaas zijn er opdracht gevers die dan zeggen: leuk, maar wij accepteren jullie voorwaarden niet. Tevredenheid dus over het gevoerde werk tot nu toe. Een nieuwe vlag die de lading dekt. Aanbieding door dhr. G. Maten namens Heidemij. uit de tijd, landmeten al helemaal, dus ook de VVL moet uitzien naar een nieuwe vlag die de lading beter dekt. Dick gaf er één mee: Vereniging van Data Organisatoren VDO. Dan zal Kees van Maris dus weer aan het werk moeten voor een nieuw logo en er moet weer iemand worden gevonden, die een nieuwe vlag aanbiedt. Maar voorlopig blijft de oude naam nog even bestaan, zodat na de sluiting allen zich laafden aan de gebruikelijke WL-borrel. Het begrip Geodesie, dat een vijftal jaren het begrip landmeetkunde heeft vervangen, is inmiddels achterhaald, aldus Dick. Dat begrip dekt de lading niet langer. We leven in een tijd waar in technologieën steeds versnellen en het vakgebied zich verbreedt. Het is niet meer alleen meten wat we doen, we leveren bijdragen aan het inrichten van de maatschappij en zijn niet langer onderdeeltje van probleemoplossin gen. Daar liggen onze kansen en als we die niet grijpen, worden we weggesa neerd. We moeten ook commerciëler worden, ons vak beter verkopen en zorgen af te komen van het imago dat landmeters mensen zijn met rood/wit te stokken die biljarten. Projectma nagement wordt belangrijk, werken in grotere projecten, denken in ketens, samenwerken. Er is veel veranderd, maar er zal nog veel meer moeten ver anderen. Gegevens krijgen meer waarde als we de plaats ervan vastleg gen, maar we moeten er meer mee doen. Onze grote kansen liggen in het organiseren. Wij moeten veranderen van „landmeters" naar „wij zijn het die de datastromen meer intelligentie meegeven". Dat alles moet zich ook uiten in de naamgeving. Geodesie is training en opleiding gis dtp introductie quarkXpress illustrator photoshop scannen windows 95 multimedia internet 2d/3d animatie grafisch ontwerpen 3-jarig art direction traffic drukwerkinkoop grafische basiskennis typografie lay-out vraag onze gratis informatiemap aan! (030) 280 70 80 5/5 GEODESIA 1997-n het contractonderwijs van het grafisch lyceum utrecht verzorgt adviezen, opleidingen, cursussen en bedrijfstrainingen voor de grafische en communicatieindustrie wij vieren de nieuwbouw met fikse kortingen op multimedia trainingen grafisch lyceum utrecht contractonderwijs postbus 5125 3502 jc utrecht tel. (030) 280 70 80 fax (030) 280 70 79 (24 uur per dag) bezoekadres vondellaan 30, utrecht

(NGT) Geodesia | 1997 | | pagina 37