Ik wil luchtfoto's, scherp en op schaal. lijkheid van informatie een beeld geschetst van de gemeen telijke vastgoedinformatievoorziening. Bewust zijn geen oplossingsrichtingen en/of nadere onderzoeksvoorstellen beschreven. Immers, op basis van hetgeen in het artikel is beschreven, mag worden verwacht dat de gemeenten in de nabije toekomst, samen met de andere betrokken organisa ties, zich nader zullen gaan verdiepen in het gemeenschap pelijke vraagstuk van de keten-informatisering. Branche- en/of koepelorganisaties zullen bij dit proces ongetwijfeld een initiërende en stimulerende rol spelen. Door deze uit daging nu op te pakken kunnen de gemeenten, als de spin in het vastgoedinformatieweb, in één keer twee vliegen van gen. Zo zal vanuit het denken in de keten-informatisering optimaal kunnen worden gebruikgemaakt van de gemeen telijke Basisvoorziening Vastgoed, waarmee de noodzake lijk geachte externe bedrijfsmatige relaties structureel ge stalte krijgen. Tevens wordt op bestuurlijk niveau vorm en inhoud gegeven aan het zo belangrijke vraagstuk van de toegankelijkheid van overheidsinformatie. Dat de gemeen ten, als belangrijke schakel in vele vastgoedinformatie ketens, bij deze nieuwe uitdaging het initiatief kunnen dan- wel willen nemen, is een goede zaak. Vastgoed en zeker, maar wel gezamenlijk met alle organisaties in de keten. The local government is a link in many land information-chains This article gives an overview of governmental information- chains and the consequences for the automation and infor matization by local government and other organizations. The accessibility of information is one of the main issues. Therefore, the automation of the land information-chains is a topic that the participating organizations have to solve together. [1] Structuurschets Vastgoedinformatievoorziening. RAVI, 1992. [2] Mouwen, P. W., A. A. B. Theunis, Besturing van gemeentelijke informatievoorziening: een kwalitatieve studie! 1993. [3] Jellema, M., Informatiemanagement: een vorm van ondernemerschap. NGT Geodesia, november 1993. [4] Oosterhaven, J. A., Informatiestrategie, kort en krachtig. 1994. [5] Met oog voor de toekomst. VNG, 1995. [6] Andriessen, J. H. E., A. ten Horn (redactie), Organiseren met telematica, een kwestie van grens overschrijding. 1995. [7] Jellema, M., J. C. Mies, Dienstverlening aan de burger, nieuwe eisen aan organisatie van informatievoorziening. Overheidsmanagement, maart 1997. [8] Naar toegankelijkheid van overheidsinformatie. Ministerie van Binnenlandse Zaken, juni 1997. 16 1998-1 GEODESIA Summary Literatuur VANAF NU OOK DIGITAAL Delta-Phot Luchtfotografie werkt met de modernste apparatuur: ■Zeiss RMKTop 15 Zeiss RMKTop 30 Gyrogestabiliseerde ophangingen FMC Forward Motion Compensation CCNS Computer Controlled Navigation System (pin-point fotografie) DGPS Navigatie Kleurenprinter met electronische contrastmodulatie Delta-Phot Luchtfotografie, Nieuwe Kleverskerkseweg 25,4338 PP Middelburg Tel. 0118 637100, Fax 0118 625954, postbus 8026,4330 EA Middelburg

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 18