UW WERKTERREIN IS Meer weten? Bel voor documentatie ol Actueel Hoogtebestand Nederland (AHN) betitelde hij als een „technolo gisch hoogstandje"". Ook memoreer de hij bijvoorbeeld het AGRS, de res pectabele hoeveelheid DTM's en DTB's en het „Geo-loket met meta- informatie". Riedstra: „De 5e Nauw keurigheidswaterpassing ligt goed op schema. We zijn druk met de controle en de verwerking van de gegevens". In 1998 zullen nieuwe producten wor den ontwikkeld op basis van digitale fotogrammetrie. „Ook ga ik ervan uit dat we in 1998 verder kunnen komen met de ontwikkeling naar operationele remote sensing-toepassingen, waaron der RWS-BAS, een radartechniek om waterdiepten te meten", aldus de hoofdingenieur-directeur. Het aantal medewerkers groeide in 1997 met 34. Begin 2001 werd ge noemd als datum van oplevering van de nieuwbouw in Delft-zuid („als alles goed gaat"). De strategie blijft een koers „van overheidsdienst naar over heidsbedrijf', met een nadruk op klantgericht, bedrijfsmatig en zakelijk werken. Uiteraard wenste Riedstra de mede werkers een voorspoedig 1998 toe. Eind december 1997 is de Stichting Gemlease opgericht. Dit is een samen werkingsverband tussen de Bank van Nederlandse Gemeenten (BNG) en de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG). Het doel van de stichting is aan gemeenten en andere BNG- relaties een oplossing te bieden om flexibeler in te spelen op de vernieu wingen op het gebied van automatise ring. De gemeente Dongeradeel is de eerste gemeente die gebruikmaakt van de diensten van de Stichting Gem lease. Door de snelle ontwikkelingen op het gebied van automatisering wordt de levenscyclus van automatiseringspro ducten- en oplossingen steeds korter. Hierdoor ontstaat ook bij gemeenten de behoefte aan een flexibeler vervan- gingsbeleid. De financiële systematiek van gemeenten is hierop echter niet ingespeeld. Daarom hebben de BNG en de VNG onderzocht op welke wijze de voordelen van een leaseconcept naar de gemeenten toe kunnen wor den vertaald. Dit is de Stichting Gem lease. De vaste leasepartner voor de komende twee jaar is Econocom Lease bv. Naast het voordeel van flexibiliteit biedt de stichting voor de deelnemers ook een aantal andere voordelen. Zo brengt deze constructie een aanmerke lijke kostenbesparing met zich mee, doordat het beheer van de apparatuur bij de contracten is inbegrepen en de lessor hierbij schaalvoordeel kan berei ken. Verder zijn er goede ruilopties en bestaat de mogelijkheid van financie ring via de BNG, alsmede uitgestelde en gespreide betaling van BTW. Inlichtingen: M. de Groot, telefoon (070) 373 82 11. De samenstelling van de Nederlandse Commissie voor Geodesie (NCG) heeft per 1-1-1998 de volgende wijzigingen ondergaan: Nieuw lid: dr. ir. F. J. J. Brouwer. Vertrekkende leden: ir. J. J. E. Pött- gens en prof. dr. N. J. Vlaar. De samenstelling van de NCG is als volgt: voorzitter: prof dr. ir. P. J. G. Teunis- sen; secretaris: prof. dr. ir. M. Molenaar; leden: prof. dr. ir. L. Aardoom, mr. J. W. J. Besemer, prof. dr. ir. M. J. M. Bogaerts, dr. ir. F. J. J. Brouwer, drs. P. W. Geudeke, prof. ir. R. Groot, ir. G. Jacobs, prof. Dr.-Ing. R. A. P. Klees, ir. C. W. Nelis, prof. dr. H. F. L. Ottens, Kapitein ter zee L. P. van der Poel, dr. ir. H. Quee, ir. E. J. Riedstra, prof. dr. R. T. Schilizzi, prof. dr. ir. M. G. Vosselman, prof. ir. K. F. Wak ker, prof. dr. M. J. R. Wortel; erelid: prof. dr. ir. W. Baarda; corresponderend lid: prof. dr. R. F. Rummel. Inlichtingen: Bureau Nederlandse Commissie voor Geodesie, Postbus 5030, 2600 GA Delft, telefoon (015) 278 28 19, fax (015) 278 17 75, e-mail ncg@geo.tudelft.nl. In Geodesia 1997 no. 10 stond de be drijfsreportage „De wegwijzers van Suurland Falkplan" van Theo Scheele. De ondertitel was „Geometrie met een wat hoge tolerantie". Nadien ver scheen in de Haagsche Courant het volgende bericht over inhoudelijke kaarttoleranties: De nieuwe gemeentekaart die begin november in de Abri's in Voorschoten is opgehangen, bevat enorm veel fou ten. Bij elkaar zijn het er meer dan veertig. Ook de kaart die binnenkort in de winkels te koop zou zijn, is on zorgvuldig, maar daar zitten weer an dere fouten in. De gemeente is daar onlangs achter gekomen. De kwaliteit van uw werk staat of valt met de nauwkeurigheid en actualiteit van de ruimtelijke informatie die u tot uw beschikking hebt. Dus als u landmeetkundige werkzaamheden uitbesteedt, wilt u de zekerheid van maatwerk - in de letterlijke zin van het woord. Geleverd door mensen voor wie uw werkterrein bekend terrein is. 1998-2 GEODESIA Gemeenten spelen in op snelle ontwikkelingen Samenstelling Nederlandse Commissie voor Geodesie Nieuwe gemeentekaart Voorschoten vol fouten

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 42