A Uitvoering door de reguliere organisaties is bovendien effi ciënter dan wanneer de Landinrichtingscommissie moet beslissen over zaken die zij maar eenmaal onder ogen krijgt. En, zoals eerder gezegd, de verantwoordelijkheden worden veel duidelijker. Het verhaal in een notedop Samenvattend stellen we een rigoureuze aanpassing van de zware landinrichtingsprocedure voor. De Landinrichtings commissie concentreert zich daarbij sterk op het toede lingsproces en bemoeit zich veel minder dan nu met wat er op de toegedeelde gronden moet gebeuren. In een notedop: ga uit van wat er al aan plannen en informatie in een gebied ligt; zorg voor een hanteerbare grootte van de projectgebie- den; schrap activiteiten die weinig aan de eindkwaliteit bij dragen; ga zo snel mogelijk met de belanghebbenden praten; zorg voor een concreet plan om over te stemmen; voeg procedurestappen samen waar dat kan; bemoei je niet met de inrichting op de toegedeelde gron den. Alles binnen de wet Niet alleen is de tijdwinst indrukwek kend, maar de eindkwaliteit vaart er door de flexibiliteit, door het maat werk en door het voortdurende con tact met de streek ook nog eens wél bij. Uiteraard gaat het hier om gemid delden, maar dat doet niets af aan het enorme verschil tussen de huidige gang van zaken en de hier geschetste mogelijkheid. Uiteraard zijn wij beslist niet de enigen die bezig zijn de moge lijkheden te verkennen van een kortere landinrichtingsprocedure, maar het voordeel van de beschreven voorstel len is dat zij een samenhangend pakket van ingrepen bevatten. Bovendien kan deze procedure naar het zich laat aan zien binnen de bestaande Landinrich tingswet worden uitgevoerd. Wie wil, kan er dus met andere woorden gelijk mee aan de slag. En ook dat scheelt overleg. De gevolgen voor de tijdsplanning na plaatsing op het Voorbereidingsschema zijn ingrijpend: na 1 jaar wordt de Landinrichtingscommissie benoemd (was: na 3 jaar)'; na 2 jaar vindt de stemming plaats (was: na 13 jaar); na 4 jaar vindt de gezamenlijke terinzagelegging plaats (was: na 15 tot 25 jaar); na 5 jaar vindt de aktepassering en de renteberekening plaats (was: na 25 jaar); omdat de kavelinrichting buiten de procedure blijft, is die laatste hiermee afgerond. A shortcut to the land consolidation procedure The land consolidation procedure in the Netherlands can take up to 25 years. The authors propose a set of simplifi cations that may reduce the duration to 5 years. The projects should be smaller preliminary reports dropped, deposits for inspection combined and groundwork performed by the owners a7id users them selves. More direct participation and custom-made planning will lead to a better quality of the changes. 1998-3 GEODESIA Summary 106

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 12