Instroom van studenten. jaar ging die prijs naar de Meetkun dige Dienst van de Rijkswaterstaat. Last but not least werd een begin ge maakt met de opzet van een ambas sadeursnetwerk om meer gericht de scholen te bewerken in de vorm van bezoeken en gastlessen. Een veertigtal collega's meldde zich daarvoor aan. De uitvoering loopt nog niet opti maal. Ambassadeurs kunnen op eigen gelegenheid scholen opzoeken om voorlichting te geven of worden inge zet in de landelijke Go-Infra actie van de SBW. De eerste vorm vond nog nauwelijks aftrek. De georganiseerde Go-Infra actie begint te lopen. In Oost-Nederland zijn vijf scholen met gastlessen bezocht, daarin onder steund door een flitsende bus waarin onder andere geodetische apparatuur is ondergebracht. Een volgende geor ganiseerde actie gaat binnenkort in Noord-Nederland van start. Effect op de instroom Bovenstaand overzicht geeft een in druk van de instroom van studenten. Het beeld is niet helemaal zuiver om dat de 2e jaars instroom op mbo- en hbo-niveau niet is vermeld. Geconclu deerd wordt dat de instroom stabiel blijft. En dat is dus niet goed, zelfs zorgwekkend, want er is een tekort aan geodeten. Het lage studentenaantal vormt bovendien een bedreiging voor het voortbestaan van de specifieke geodesie-opleidingen. Kosten en moeite Genoemde activiteiten, die worden ondersteund door het bureau Van Beerendonk Publiciteit uit Best, kos ten uiteraard het nodige geld dat door sponsors bijeen wordt gebracht. In het verslagjaar beliep dit bijna 76 000,-. Het verwerven van deze gelden (tevens een taak van de commissie) verloopt echter steeds moeizamer en de op brengst blijft steeds verder onder de begroting van het opgezette plan. Dit belemmert een goede en vlotte afwik keling van de activiteiten en brengt deze zelfs in gevaar. Ook dit jaar moes ten weer geplande activiteiten worden geschrapt. Voor het komende jaar zal de commissie zich daarom herbezin nen op haar taak en alle betrokkenen daarom benaderen met de vraag of promotie moet doorgaan en zo ja in welke vorm en door wie gefinancierd. Theo Scheele Rayonbijeenkomst te Ede Op 26 mei 1998 vindt een avondbij eenkomst plaats van het rayon Gelder land/Overijssel. Henk Jan Baakman, hoofd Vastgoed Informatie Centrum houdt een presentatie en demonstratie over „Het Gemeentelijk Vastgoedsys teem in Ede In de gemeente Ede worden op dit moment praktisch alle werkprocessen ondersteund met geautomatiseerde toepassingen. Deze toepassingen zijn veelal specifiek gericht op het be treffende werkproces. Er is onvoldoen de onderlinge afstemming en we con stateren dat er „informatie-eilanden" bestaan. Door ontwikkelingen in de producten en diensten van gemeenten ontstaan problemen. Voorbeelden van deze ontwikkelingen zijn: integrale taakuitoefening in geogra fische gebieden, bijvoorbeeld buurt en wijkbeheer; dienstverlening voor specifieke doel groepen, bijvoorbeeld bedrijven contactpunt; inspelen op specifieke behoeften aan toezicht en veiligheid; integratie van loketfuncties rond „bouwen en wonen". Voor nieuwe producten en diensten zijn gegevens uit meerdere registraties nodig. Voorts is het zo dat voor de ver vaardiging van reeds lang bestaande producten steeds meer gegevens nodig zijn uit veelal andere beleidsvelden. Zo is bij het verlenen van een bouwver gunning steeds meer milieu-informa tie nodig. We zien tevens dat het com plex aan zakelijke rechten, publiek rechtelijke beperkingen en bestem mingen zodanig omvangrijk is, dat overzicht ontbreekt. Kortom, het is zaak om vastgoedgegevens te ontslui ten die in verschillende registraties zijn opgenomen. Binnen de gemeente Ede is daarom begin 1996 gestart met het opstellen van een informatiebeleidsplan. Essen tieel onderdeel wordt gevormd door een basisregistratie met vastgoedge gevens. In 1997 is de inhoud van de basisregistratie bepaald, is de beheer organisatie opgezet en is een proef uit gevoerd voor de ontsluiting met be hulp van internettechnieken. Begin dit jaar hebben gebruikers toegang ge kregen tot de eerste producten. Tijdens de rayonbijeenkomst zal in zicht worden gegeven in het concept, de beheerorganisatie, het besluit vormingstraject en andere aspecten rond de vastgoedinformatievoorzie ning binnen de gemeente Ede. Het systeem wordt „life" op het netwerk gedemonstreerd. De bijeenkomst is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur in de grote be stuurskamer van het Gemeentehuis, Bergstraat 4 in Ede. Ontvangst met koffie vanaf 19.30 uur. De rayoncommissie. BERICHTEN Datumprobleem GPS: 1998 of 1999? In het januarinummer werd uit het Technisch Weekblad het GPS-datum- probleem op 22 augustus 1999 gepo sitioneerd. De wetenschapsbijlage van De Volkskrant van 14 februari 1998 meldt echter het volgende: „Klip (ir. A. Klip van het Centrum voor Micro-electronica te Veenendaal) speurde onlangs naar struikelblokken in de tijd waardoor zulke ingebedde software op tilt kan gaan. De lijst is lang en nog niet eens uitputtend. Een greep: Op 22 augustus 1998 valt om 140 199^-3 GEODESIA '•E '-/O-' .—"v. - --'.I"' A''" tfi'v '-ii'-l" -v., □wo a HBO MBO (incl. zlttenblijvers)

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 46