A Vanaf heden zal de redactie van Geode sia worden versterkt met Karien Ris als freelance redacteur. Zij is eind april 1997 afgestudeerd in de publicistische variant van Culturele Studies aan de Universi teit van Amsterdam. Zij is werkzaam als freelance journaliste voor verschil lende tijdschriften en bedrijfsbladen. Daar is dus nu ook Geodesia bijgeko men. Zij zal met name een bijdrage le veren in de berichtgeving over actuele onderwerpen, bijvoorbeeld in de vorm van interviews of reportages. Ook zal zij een rol spelen bij het maken van verslagen van gebeurtenissen in ons vakgebied. De redactie hoopt dat door de inschakeling van een professionele journaliste het tijdschrift aan aantrek kelijkheid zal winnen. In dit nummer van Geodesia vindt u haar eerste bij drage. Jan Polman De Geodesiaprijs 1997 is door de re dactie van het tijdschrift Geodesia toe gekend aan Hiddo Velsink voor zijn artikel: „Geometrische Kwaliteit in Perspectief: Alle hotit is geen timmer hout", gepubliceerd in Geodesia 1997 no. 2, p. 51-55. Hiddo Velsink is werkzaam als docent aan de Hoge school van Utrecht. De prijs werd op 16 maart 1998 uitgereikt door de voorzitter van de Stichting Geodesia, Paul van der Molen, temidden van de opleidingsraad van de opleiding Geo- desie/Geoinformatie van de Hoge school, en in aanwezigheid van de directeur van de afdeling Bouwnijver heid van de Faculteit Natuur en Tech niek, Ron Nieuwenhuis. In zijn aanbiedingstoespraak gaf Van der Molen een toelichting op de motieven van de redactie om tot deze toekenning van de Geodesiaprijs te komen. Velsink geeft in dit artikel op heldere wijze zijn visie op de plaats van de geodeet in de maatschappij. Dit ac tuele onderwerp spreekt een breed lezerspubliek aan en door de begrijpe lijke betoogtrant is het artikel zeer toe gankelijk. Op originele wijze wordt het vakmanschap van de geodeet ver geleken met dat van IKEA. Het artikel is bijzonder aardig geïllustreerd, waar door het als het ware uitnodigt tot lezen. Het wordt gekenmerkt door een goede opbouw, waardoor de opinie van de auteur duidelijk wordt over gebracht. Niet iedereen was het ove rigens eens met de strekking van het artikel! 20 - 22 april 1998 Symposium „Geodesy for geotech- nical and structural engineering", Wenen, Oostenrijk. Inlichtingen: tel. 00 43 15 88 01 37 71, fax 00 43 15 04 27 21, e-mail: hkahmen@fbgeo 1tuwien.ac.at. 23 april 1998 Geodesia-studiemiddag „Pen- computers" in „De Reehorst" te Ede. Zie bericht op p. 138 van het maartnummer en het losse aan meldingsformulier. 24 april 1998 Jaarvergadering WK te Utrecht. 26 - 29 april 1998 XXI AM/FM international confe rence, San Jose (USA). E-mail: amfmintl@aol. com 11 t/m 14 mei 1998 Internationaal symposium „Operational Remote Sensing for Sustainable Development" te Enschede. Inlichtingen: tel. (053) 487 43 00. De redactie vond het een uitstekend Voorbeeld van een opiniërend artikel ën kwam zonder veel moeite tot de conclusie dat de auteur de Geodesia prijs 1997 met dit artikel ten volle ver dient. De prijs bestaat uit een oorkon de en een enveloppe met inhoud. Jan Polman Zet Gianni Romme eindelijk het Bra bantse Made op de wereldkaart, is vo rig jaar - na een gemeentelijke herin deling - besloten de naam te verande ren. De gemeente heet vanaf 25 april 1998 Drimmelen. Dat heeft een gro tere internationale allure, vandaar. Ja, burgemeester J. Elzinga kan er ook niet om lachen. „Drimmelen is de poort naar het nationaal park De Bies- bosch. We dachten dat een naams- [verandering Made meer nationale en internationale bekendheid zou geven. We konden toen nog niet weten dat 25 mei 1998 Avondbijeenkomst rayoncommis sie Noord-Holland in Amsterdam. Onderwerp: 5e nauwkeurigheids waterpassing. Inl./aanmelding: tel. 020 - 580 24 27 (Ad v.d. Meer). 26 mei 1998 Rayonbijeenkomst Gelderland/ Overijssel. Lezing door Henk-Jan Baakman over „Het gemeentelijk Vastgoedsysteem in Ede". Zie bericht op p. 140 van het maart nummer. 26 mei 1998 Algemene ledenvergadering NVG te Rotterdam, en studiemiddag over internationale aspecten van de geodesie. Zie p. 137 van het maartnummer. 6 t/m 10 juli 1998 IGARSS '98 te Seattle, USA. 12 t/m 15 juli 1998 International Symposium on Spatial Data Handling, Vancouver, Canada. 189 GEODESIA 1998-4 STICHTING GEODESIA Stichting Geodesia Freelance redacteur Geodesia Geodesiaprijs 1997 v-'V' V BERICHTEN Made op de wereldkaart - en er weer af AGENDA

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 43