A Hoogleraar Nautische Wetenschappen 195 ODESIA 1998-4 In de thuishaven van de Marine, Den Helder, is het Koninklijk Instituut voor de Marine (KIM) geves tigd. Het KIM verzorgt alle opleidingen tot officier bij de Marine. De kerntaak bestaat uit de vijfjarige wetenschappelijke opleiding tot beroepsofficier. Onderdeel van het KIM is de vakgroep Nautische Wetenschappen, die zich specifiek richt op de vak gebieden Navigatie, Scheepshydromechanica, Scheepvaartkunde, Zeemanschap en Meteorologie. De geboden opleiding combineert academische kennis en diepgang met de procedurele vaarpraktijk, waar bij het onderwijs inhoudelijk én didactisch steeds de nieuwe ontwikkelingen in het vakgebied volgt. De vakgroep fungeert bovendien als kenniscentrum voor de Marine-organisatie en houdt zich bezig met de integratie van navigatiestelsels in de sensor-, wapen- en commandosystemen van Marineschepen. Centraal staat niet alleen een goede aansluiting van de vakgebieden op de missie van de varende Marine eenheden, maar ook een zodanige inrichting van onderwijs en onderzoek, dat de doelstellingen van de Marine hierin duidelijk tot uiting komen. De vakgroep heeft momenteel behoefte aan een didactisch onderlegd academicus (v/m) die hieraan een bijdrage wil leveren als U verzorgt het nautisch onderwijs en verricht onderzoek naar het geheel van de nautische infra structuur: personele en materiële middelen, alsmede regelingen en procedures die een veilige, effi ciënte en vlotte vaart tijdens maritieme operaties bevorderen. U geeft op inspirerende wijze leiding aan een team van docenten en andere medewerkers, dat binnen de vakgroep het onderwijs en onderzoek uitvoert en ondersteunt. U initieert bovendien voor de Marine interessante onderzoeks projecten, zet deze op en bewaakt de voortgang ervan. Ervaring in het (nautisch) onderwijs, aangevuld met een grondige kennis van het hele vakgebied van de nautische wetenschappen, alsmede een goede wetenschappelijke kennis op de deelgebieden. Operationele ervaring op nautisch gebied is duidelijk een pre. Uw ruime onderzoekservaring blijkt uit een promotie en wetenschappelijke publicaties of publicaties vaii vergelijkbaar gewicht. Alternatief voor de promotie-eis is aantoonbare vaardigheid als ontwerperf op het terrein van de nautische wetenschappen. Uitstekende didactische vaardigheden en leidinggevende capaciteiten completeren uw profiel. Geboden Een boeiende functie binnen de veelzijdige Marine-organisatie, waarin u uw kwaliteiten op onderwijs- en onderzoeksgebied optimaal kunt benutten. De salariëring Wordt vastgesteld op basis van de hoogleraarschaal A. Hieraan is een maximum bruto jaarsalaris verbonden van circa f 158.000,-, inclusief 8% vakantietoeslag. Verder mag u rekenen op minimaal 24 vakantiedagen plus 12 ADV- dagen per jaar. En uiteraard op een uitgebreid pakket studiefaciliteiten om binnen uw vakgebied up- to-date te blijven. Meer informatie over de functie en het KIM kunt u inwinnen bij prof. dr. G. Teitler, decaan, (0223) 65 72 14, privé (072) 528 00 79. Voor vragen over de sollicitatieprocedure kunt u terecht bij de per soneelsconsulent, de heer J.R. Urban, (0223) 65 72 34. In het kader van het emancipatiebeleid streeft de Koninklijke Mörine naar het in dienst nemen van meer vrouwen. Ook geïnteresseerden met een allochtone achtergrond en gehandicapten worden nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. Uw schriftelijke reactie met c.v. kunt u binnen 14 dagen sturen naar: het Commandement der Zeemacht Nederland, onderafdeling Burgerpersoneel, gebouw Buitenveld, Het Nieuwe Diep 12-14, 1780 CA Den Helder. JK De Marine. Helemaal zo gek nog niet. burgerpersoneel

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 49