A Van de redactie Kadaster in beweging Het gaat de laatste jaren heel goed met het Kadaster vanuit financieel oogpunt. De tariefsverlagingen sinds de verzelf standiging hebben geleid tot een halvering van de begin- tarieven. Belangrijkste reden daarvoor is natuurlijk de enor me toename van de onroerend-goedmarkt. Ook de voort schrijdende automatisering heeft een flinke steen bijgedra gen. De aanpassing van de organisatie en de daarmee ge paard gaande afslanking heeft eveneens een stevige bijdrage geleverd. Reden voor het management van het Kadaster om achter over te leunen? Geen sprake van! Er staat een ambitieus plan op stapel om een geïntegreerd kadastraal vastgoedsys teem te bouwen, dat wellicht nog efficiënter zal werken en beter tegemoetkomt aan de eisen van de klant. U zult daar ongetwijfeld in Geodesia nog over kunnen lezen. Ook de organisatie wordt nog eens drastisch aangepakt. Was in de afgelopen jaren sprake van een geleidelijke aanpak in de modernisering van de organisatie met het introduceren van accountmanagers, geïntegreerde functies en directeuren met twee vestigingen, nu staat weer een heuse reorganisatie voor de deur. De provinciale directies zullen worden om gevormd tot zes regio's. Elke regio wordt geleid door een regiomanager, ondersteund door een stafbureau met onder meer marketingtaken. Elke vestiging wordt opgesplitst in districten onder leiding van een teamleider. Deze team leiders krijgen de verantwoordelijkheid voor de werkzaam heden van de bewaring, de landmeetkundige buitendienst en -binnendienst. De landinrichtingsactiviteiten worden hiervan losgekoppeld en worden toebedeeld aan een nieuwe, centraal geleide landinrichtingseenheid. Het lijkt waarachtig wel op de vroegere organisatie met ingenieurs verificateur; dat klinkt overigens wat deftiger dan regio managers Wat gaat dit allemaal betekenen? Verwacht kan worden dat hiermee een flinke ruk wordt gegeven naar centralisatie. De decentrale vestigingen houden alleen het beheer en de bij houding van het vastgoedsysteem over. De bewaarders functie was al gecentraliseerd en nu gaat dat ook met de landinrichtingstaak gebeuren. De technologische ontwik kelingen worden gestuurd vanuit Apeldoorn. Het is na tuurlijk gissen, maar het heeft ongetwijfeld verdergaande afslanking tot gevolg en een forse reductie van het manage ment. De ontwikkelingen met betrekking tot de decentralisatie van de landinrichting voltrekken zich in hoog tempo, zoals u in dit nummer kunt lezen. De centralisatie van de land inrichtingstaak binnen het Kadaster lijkt merkwaardig genoeg een ultieme poging om de landinrichtingstaak binnenboord te houden. Gezien echter de vermindering van de budgetten voor landinrichting is het de vraag hoe interessant deze taak voor het Kadaster is; deze is immers niet profijtelijk! Datzelfde zou kunnen gebeuren met de bijhouding van de GBKN, waar geen droog brood mee is te verdienen. Het Kadaster blijft zich concentreren op zijn core-business: het optimaal beheren van haar vastgoedsysteem. Dat is de financieel aantrekkelijke kurk waar het Kadaster op drijft. Eén en ander zal ongetwijfeld betekenen dat ook de orga nisatie van het hoofdkantoor op zijn kop wordt gezet. We zullen deze ontwikkelingen met belangstelling blijven volgen. Jan Polman 150 1998-4 GEODESIA Redactie-adres Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn telefoon (055) 576 14 40 of (055) 355 82 87 fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl Redactie Geodesia ir. J. Polman, hoofdredacteur, Apeldoorn A. M. den Boer, Nieuwerkerk a.d. IJssel dr. ir. M. J. P. M. Lemmens, Delft ing. J. Löwik, Arnhem ing. A. J. van der Meer, Amsterdam G. M. van Osch, plv. hoofdredacteur, Apeldoorn M. J. Scheele, Middelburg ing. M. P. J. van de Ven, Wijchen Abonnementen/inlichtingen mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei Postbus 10390 - 7301 gj Apeldoorn tel. (055) 576 14 40 (ma., wo. en do. 9-12 uur) fax (055) 576 14 41 e-mail: redactie@geodesia.nl (adreswijzigingen s.v.p. schriftelijk) 1998. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen in overleg met de redactie. Berichten en mededelingen dienen uiterlijk de eerste van de maand in het bezit van de hoofdredacteur te zijn, om nog in het nummer van de volgende maand te kunnen worden opge nomen. Abonnementsprijzen per jaar Voor leden van de aangesloten verenigingen gratis; persoonlijke abonnees binnenland 74,-; bedrijfs- abonnees binnenland 123,-; persoonlijke abonnees Europa 113,-; bedrijfsabonnees Europa 159,-; persoonlijke abonnees luchtpost 158,-; bedrijfsabonnees luchtpost 200,-. Losse nummers 20,-, inclusief verzendkosten, te bestellen bij mevr. C. Scherpenzeel-v.d. Lei. Opzegging vóór 1 december van het voorgaande jaar. Deelnemende verenigingen Bond voor Kadasterpersoneel (bvk) Vereniging van Landmeetkundigen (wl) Nederlandse Vereniging voor Geodesie (nvg) Vereniging Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat (vmdr) Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit Buitenweg 9 - 5683 pm Best telefoon (0499) 39 86 89 - fax 37 44 97 (mobiel 06 - 51 63 2117) e-mail: westbest@wxs.nl Advertentietarieven op aanvraag. De plaatsing van een advertentie in een bepaald nummer kan alleen worden gegarandeerd, indien de reservering daarvoor uiterlijk de 25e van de voorafgaande maand in ons bezit is. Secretaris Stichting Geodesia ing. D. van Dijk Hertespoor 27 - 3772 se Barneveld tel. (0342) 49 53 56/fax (0342) 42 04 01 privé (0342) 49 17 76 e-mail: d.van.dijk@geodesia.nl Penningmeester Stichting Geodesia P. W. Westdorp Postbus 414 - 5680 ak Best tel. (040) 265 76 57/fax (040) 243 75 38 privé (0499) 31 03 90 Giro 223150; abn^mro 545716195, beide t.n.v. Stichting Geodesia. Geodesia is een uitgave van de Stichting

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 4