Ik heb dus echt wat je noemt een dijk van een baan." Maurice Odijk, beleidsmedewerker bij Rijkswaterstaat Rijkswaterstaat 200 jaar Medewerker Rekengroep v/m Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Rijkswaterstaat, een onderdeel van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, vervult al 200 jaar een belangrijke rol in de aanleg, het beheer en onderhoud van de (hoofd)infra- structuur van Nederland. Was in het begin het 'toezicht op de dijken en de waterstaatkundige toestand des Lands' de primaire verantwoor delijkheid, tegenwoordig kent de organisatie de volgende 'kerntaken': bescherming tegen overstromingen, de zorg voor rijkswegen en rijkswateren, duurzame en bruikbare water systemen en bevorderen van de verkeers veiligheid. Sinds 1798 is het werkterrein niet alleen uitgebreid, de manier waarop de zaken worden benaderd is ook aangepast aan de eisen van de huidige tijd. Rijkswaterstaat luistert bij het vervullen van zijn taak aandachtig naar de maatschappij, die niet alleen opdrachtgever, maar ook kritisch toeschouwer én gebruiker is. Van medewerkers wordt verwacht dat zij werken aan oplossingen met oog voor de samenleving, en met respect voor de mening van anderen. Dat die oplossingen daardoor soms niet uit de boekjes komen, is één van de aspecten die het werken bij Rijkswaterstaat aantrekkelijk maken. Tegelijkertijd dient een kwalitatief hoogwaardig product tegen een verantwoorde prijs te worden gerealiseerd. Dit vereist gedegen kennis en een groot ver antwoordelijkheidsgevoel. In totaal werken bij Rijkswaterstaat 10.000 mensen, verdeeld over 10 regionale directies en 6 specialistische diensten. Voor overige vacatures kunt u kijken op onze Internetsite: www.minvenw.nl/rws/perspedief De Directie Limburg beheert de Maas van de Nederlandse grens tot aan Hedel. Ook enkele kanalen behoren tot het natte beheersgebied. De onbevaarbare Grensmaas en de deels onbedijkte gestuw de Maas geven het beheersgebied een geheel eigen karakter. De afdeling Integraal Waterbeleid van de directie Limburg zorgt voor de regionale uitwerking van het landelijk beleid. Doelstellingen voor de Maas zijn onder andere een veilige afvoer van water, VWO'er/MBO'er Afdeling Integraal Waterbeleid, Maastricht Het betreft een functie bij de afdeling Integraal Waterbeleid. Deze afdeling heeft vier onderafdelingen. De onderafdelingen Hydrologie Morfologie, Ecologie Inrichting en Water- en bodemkwaliteit werken samen aan een integraal water beleid. De onderafdeling Informatie Advies biedt hiervoor ondersteuning op het gebied van berekeningen met hydrau lische modellen en Geografische Informatie Systemen (GIS). Taken U lost zelfstandig een verscheidenheid aan problemen op met betrekking tot water kwaliteit, -kwantiteit, ecologie en bodem- verbeteren van de vaarweg, ecologisch herstel en het leveren van schoon water. Belangrijke ontwikkelingen zijn het toe genomen streven naar veiligheid, natuur ontwikkeling en internationaal overleg. Dit heeft geleid tot een uitbreiding van de werkzaamheden van de afdeling Integraal Waterbeleid. Een aanzienlijk deel van de werkzaamheden zal plaatsvinden voor het project De Maaswerken. Er is plaats voor 2 nieuwe collega's bij de afdeling Integraal Waterbeleid. kwaliteit, meestal met behulp van bereke ningen met modellen als WAQUA, ZWENDL, SOBEK, KLEOBS en DYNA- MAAS. Hierbij is een eigen interpretatie vereist. U maakt samenvattingen van uitgevoerde berekeningen ter advisering van andere afdelingen en u gebruikt (grote) gegevensbestanden en informatie systemen, zoals Donar, Lawabo en MSW. Daarnaast presenteert u informatie aan derden. Tot slot volgt u de ontwikkelingen in grotere rekenmodellen teneinde deze operationeel te kunnen toepassen. Eisen U beschikt over een MBO- of VWO-op- leiding in een bètarichting, of u hebt een aantoonbaar gelijkwaardig werk- en denkniveau in de vakgebieden hydraulica en statistiek. U bent ook bekend met Ministerie van Verkeer en Waterstaat

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 50