Tweede Go-lnfra ambassadeursdag in Utrecht Jurassic Park Het meest boeiende onderdeel van de ochtend was ongetwijfeld het bezoek aan het Inframobiel, de kleurrijke bus die de aandacht van de hele school trok. Door middel van diverse compu terprogramma's konden de kinderen hun eigen stad ontwerpen. Zonder be hoefte aan enige toelichting wisten de meesten van hen al snel wegen, water en elektriciteit aan te leggen. „Het is gaaf om een stad te bouwen en supersimpel", liet Martijn, één van de brutaalsten van het stel, weten. Zijn vriend Jur- gen voegde daaraan toe: „Ik heb net een haven gebouwd en zet nou de boel even onder stroom. Net als in Jurassic Park". Het succes van de campagne, die deels gefinancierd wordt door het bedrijfsleven, blijkt tevens uit het grote aan tal aanvragen voor de gastlessen dat wekelijks binnenkomt. „Er reageren heel veel scholen op de brief die we ze begin dit jaar hebben gestuurd", laat Tienko Doorn desgevraagd weten. Vervolgens toont hij het programma voor de ko mende weken, waarin hij bijna dagelijks op weg is met de goed geoutilleerde bus. Voor de geodesie-opleidingen Vlaktewaterpassing in de aula. wordt de aktie dit jaar geconcentreerd op Noord- en Oost-Nederland waar andere geodesie-ambassadeurs diverse scholen hebben bezocht om speciaal de geodetische werkzaamheden te be lichten. Of de campagne het gewenste effect heeft, kan pas over een aantal jaren worden bekeken. Het landelijke Go infra-project ging in november 1994 van start en zou oorspronkelijk twee jaar duren. Vanwege het grote aantal aanvragen van scholen is echter beslo ten het project met drie jaar te verlen gen. De twaalfjarige Kimberley vond het allemaal erg leuk om te zien, maar moest bekennen dat ze nog steeds het liefst kapster wilde worden. De gastles was voor velen in ieder geval een wel kome afwisseling van het dagelijkse programma. Misschien heeft het zelfs de interesse in een baan in de gww- sector of de geodesie gewekt. Ruim veertig ambassadeurs, zowel ervaren als nieuwe, kwa men donderdag 12 maart 1998 naar het Mobilion in Utrecht voor een instructieve bijeenkomst. Een aantal van hen was afkomstig van de Rijkswaterstaat dat sinds kort ook meedoet aan de campagne. Ook een aantal geodesie- ambassadeurs gaven acte de présence. Rien Hogenes, coördinator van de Go Infra-campagne, vertelde de deelne mers over het ontstaan en het doel van de campagne en de resultaten tot nu toe. Vanaf 1995 tot en met 1997 zijn bijna 1200 gastlessen gegeven en zijn meer dan 25 000 leerlingen met Go Infra in aanraking gekomen. Jan Berkhout, ambassadeur van het jaar 1997, vertelde over zijn ervaring. Het is altijd belangrijk dat je wat „speelgoed" meeneemt naar de scho len. Kraantjes en auto's doen het altijd goed. Er kan ook weieens wat fout gaan, blijkt uit de reac ties van andere ambassadeurs, maar dan kun je terecht bij de chauffeur van het Inframobiel, die altijd diverse beno digdheden bij zich heeft. De bus geeft veel steun aan het verhaal van de ambassadeur, de kinderen zien wat je hebt verteld en computerspelletjes doen het goed bij de jeugd. Jan Berkhout geeft de suggestie een dag vooraf nog even met de school te bellen of alles geregeld is. Na deze wijze lessen volgt een rondgang door het interessante Mobilion dat een indruk geeft van de inrichting van de „groene" ruimte rondom Utrecht. De ambassadeurs worden rondgeleid in bet Mobilion. Bron: Ricardo Buitinga in het blad „Op Weg" van de SBW. In de middag zijn er nog een aantal er varen ambassadeurs aan het gezelschap toegevoegd. Rien Hogenes vertelt nu over de campagne in de toekomst. Het blijkt dat ook ONRI en Railinfrabe- heer deelnemen aan Go Infra. Er zijn nu meer dan 300 ambassadeurs en dat is een goede zaak voor de campagne, aldus Rien. Hij vertelde nog dat er een internetsite wordt voorbereid en dat er wellicht een cd-rom met informatie over keuze- en beroepsmogelijkheden volgt. Nu de toekomst van de cam pagne duidelijk is, kijkt Rien even te rug op het verleden: Wie is gekozen tot ambassadeur van het jaar Het is iemand die nog ontzettend actief is in het bedrijfsleven en overal waar wat te doen is aan scholing en opleiding. Vaak sprong hij in als er geen ambas sadeurs voorhanden waren om gast lessen te geven. Vorig jaar kwam hij twee stemmen te kort, dit jaar wint hij met glans: Jan Volkers uit Alphen aan de Rijn. Jan bedankt de organisatie voor de prijs en spoort iedereen aan om er het komend jaar weer een ge slaagd jaar van te maken. Met een fees telijk Indisch buffet werd de dag afge sloten. 234 ■998-5 GEODESIA

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 36