lende plankaarten gelden als bijzonder fraaie voorbeelden van goed door dachte en eigentijdse kartografie. Daar waar dergelijke kaarten veelal slechts als puur functioneel worden be schouwd, ziet het Bureau Kartografie en Grafisch Ontwerp haar kartografi- sche publicaties tevens als hedendaag se cultuurproducten en weet dit met een geheel eigen en in alle publicaties geïntegreerde uitstraling voortreffelijk te realiseren. Daarmee zijn het kaarten die door zowel de vakman als de leek met veel plezier bekeken kunnen wor den. Dit geldt tevens voor de overige publicaties die worden verzorgd door het Bureau Kartografie en Grafisch Ontwerp, zoals ontwerpen voor boek omslagen, locatiekaartjes, informatie ve brochures en ontwerpen voor belet tering en signalering van de provincia le voertuigen. Voor de Technische Kartografieprijs komen personen of organisaties in aan merking, die zich hebben onderschei den op het terrein van de kartografi- sche productietechnieken of -werk methoden. De jury kent de prijs toe aan de heer P. A. G. Benjaminse van de firma Cartostudio B.V. te Amster dam met de volgende overweging: De site van Cartostudio (http://nvkserver. frw.ruu.nl/html/nvk/com/cartostudio/ main/cartohome.html) met de daarin gebruikte kaartfragmenten zijn van grote frisheid en doen zeer verzorgd aan. Door middel van diverse multi mediale toeters en bellen wordt de ge bruiker op aantrekkelijke manier mee genomen langs verschillende locaties. De heer Benjaminse en zijn medewer kers geven blijk van het beheersen van de multi-mediale technieken en passen deze toe op een voor de kartografie ori ginele wijze. Voor de NVK-Verenigingsprijs ko men personen in aanmerking, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heb ben gemaakt voor de vereniging. De jury kent de prijs toe aan de heer R. P. Oddens (kaartbeheerder op de Kaar tenzaal van de Faculteit der Ruimtelij ke Wetenschappen van de Universiteit Utrecht) met de volgende overweging: Naast het jarenlange beheer van de kaarten en atlassen van de Universiteit Utrecht en die van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie, ontwik kelde de heer Oddens voor Internetge bruik „Oddens' Bookmarks: The Fas cinating World of Maps and Map ping" (te vinden op http://kartoserver. frw.rtiu.nl/html/staff/ oddens/oddens/ htm). Het enorme aanbod aan karto- grafische informatie en bronnendocu- mentatie op Internet werd door hem op indrukwekkende wijze toegankelijk gemaakt voor een wereldwijd publiek. Zijn site werd reeds honderdduizen den malen geraadpleegd. De impact van Oddens' Bookmarks straalt af op de Nederlandse kartografische wereld en daarmee op de NVK. De NAM en de Topografische Dienst (TDN) verstevigen hun relatie mid dels afsluiting van een meerjarige over eenkomst voor levering en gebruik van een pakket aan digitale producten. Ir. A. Houtenbos (links), hoofd van de af deling Topographical and Draughting van de NAM en drs. P. W. Geudeke, directeur TDN na de feestelijke ondertekening. Het pakket bevat onder andere TOPlOvector. Belangrijkste doel van de meerjarige overeenkomst is een snelle en NAM-brede beschikbaarheid van topografische basisgegevens van alle NAM-concessiegebieden. NAM kiest voor de TDN-gegevens vanwege de goede aansluiting bij de informatie behoefte vanuit de bedrijfsprocessen. Vanaf april 1998 is de Normalisatie Catalogus van het Nederlands Nor malisatie Instituut op internet in te zien. De Normalisatie Catalogus is een compleet en actueel overzicht van alle 240 normen en norminformatieproduc ten, waarmee bezoekers de juiste normnummers en normtitels kunnen toetsen. Zowel nationale normen als de door Nederland overgenomen Eu ropese en internationale normen zijn opgenomen. Wekelijks wordt een up date gemaakt. Van elke geselecteerde norm is de vol gende informatie opgenomen: beknopte bibliografische gegevens per norm, zoals prijs, aantal bladzij den, publicatiedatum; normtitel in het Engels; relatie met (andere) Europese en in ternationale normen; opdrachtformulier voor directe be stellingen. Inlichtingen: NNI-Informatiecentrum, telefoon (015) 269 02 55 of drs. F. A. Gooskens, afdeling Uitgeverij, telefoon (015) 269 02 37, e-mail: frans.goos- kens@nni.nl. Per 1 januari 1998 is de GBKN van heel Zeeland digitaal aanwezig. Het sluitstuk van dit provinciedekkend be stand ligt in het dorpje Geersdijk in de gemeente Noord-Beveland. In het gemeentehuis van Wisselande werd dan ook op 24 maart jl. de viering van deze belangrijke gebeurtenis georgani seerd. Burgemeester M. L. Everaars ontving in zijn eigen raadszaal uit handen van Kadasterdirecteur Cor ter Braak een analoge afbeelding van dit digitaal ge beuren (een fraai ingelijste gekleurde kaart van Geersdijk), want alleen een floppy of cd-rom aanbieden is niet Het analoge sluitstuk van digitaal Zee land. '99»-; Overeenkomst NAM en TDN Normalisatie Catalogus on line - www.nni.nl GEODESIA VERSLAGEN GBKN-Zeeland digitaal

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 42