Bowhouse is meer dan Geocad Relaties in onderhoud BEDRIJFSREPORTAGE 277 GEODESIA geo-information engineering, automation, profile geo-informatievoorziening, automatisering, bedrijfsreportage KEYWORDS TREFWOORDEN Voor veel landmeters in het veld zal de naam Bowhouse mogelijk niet zo bekend in de oren klinken. De man (of vrouw) die dagelijks bezig is met het inwinnen van data (vroeger opmeten geheten) zal mogelijk meer kennis hebben van de techniek van het opnemen en registreren van de gewenste gegevens dan van de bedrijven en organisaties die er mede schuldig aan zijn dat zij hun werk op deze wijze kunnen verrichten. Binnenkort komt daarin verandering: de computer gaat met zijn hele rataplan aan informatie mee naar buiten, waar de landmeter zal zorgen dat het verouderde bestand wordt bijgewerkt. De opmars van de veld- conrputer is niet meer te stuiten en in die markt speelt Bowhouse ook duidelijk een rol. Binnenmensen (er zijn nog bedrijven zonder geïntegreerde functies) zijn al wat langer met Bowhouse in aanraking gekomen, dat wil zeggen met het bij geodeten bekende product van die firma: Geocad, een „tekenpakket met ongekend veel mogelijkheden en functies", zoals de medewerkers van Bowhouse weten uit te leggen. Om het naadje van deze geo-kous aan een nader onderzoek te onderwerpen, bezocht Geodesia de producenten en leveranciers van dit veelgeprezen pro duct. Zij verrichten hun dagelijkse arbeid in een fraai onderkomen op de derde en vierde verdieping van de Savannah-toren aan de rand van Utrecht, vanwaar men een duidelijk overzicht krijgt van de stad en de om geving van Utrecht, en de diepere waarden achter Geocad. Van de vijf werkgroepen die op dat hoge Savannah-niveau onder de vlag van Bowhouse werkzaam zijn, zijn voor ons twee productgroepen het meest interessant: die van Geocad en de productgroep SIM (Spatial In formation Management). Johan van Theo Scheele, redacteur. Dam leidt de eerste, Gerard Hagen de tweede. Vanwege onze relatie met Geocad neemt Johan het voortouw om de schoonheid en functionaliteit daarvan uit te leggen. Een tweede reden is dat Johan oud-landmeter is en daarvan nog graag getuigt. Zelfslin de IT-wereld waarin hij tegenwoor dig zijn dagelijks brood verdient, komt zijn geodetische ondergrond zeer goed van pas. Geocad zag elf jaar geleden bij Raet het levenslicht. Na een aanvankelijk schoorvoetende opmars in de markt ge bruiken inmiddels een kleine zeventig gemeenten, een aan tal overheidsbedrijven, nutsbedrijven en waterschappen dit systeem. Je kunt zeggen dat er groei in zit. Grote gemeen ten zijn klant: Apeldoorn, 's-Hertogenbosch, Nijmegen, Maastricht en Arjihem, maar ook kleinere zoals Leek, Tholen en Tietjerksteradeel. De Savannah- toren.

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 27