Coördinatie Geografische Informatie Systemen A Opleiding ken over de toepassingen van de pencomputer. De meeste aanwezigen waren het eens over de besparingen die het sys teem op langere termijn kan opleveren. Ze zagen echter in dat de techniek nog verfijnd moet worden. „Dan zal het zeker bruikbaar zijn in de toekomst", liet één van de aan wezigen weten. „Ik vond deze studiedag erg interessant en heb er veel van opgestoken. De computer biedt ook voor ons bedrijf veel mogelijkheden waar ik nu een beetje in zicht in heb gekregen. Het enige waar ik me zorgen om maak, is de taak van de medewerkers. Ik denk dat er veel te makkelijk wordt gepraat over de aanpassingen die verlangd worden van mensen die al jaren op dezelfde manier wer ken. Daar moet je echt goed bij stilstaan en zeker niet te licht over denken". De tips die één van de sprekers de bezoekers aan het eind van zijn lezing meegaf, kwamen neer op het volgende: breng in beeld wat u nu dubbel doet, zodat u weet waar u moet beginnen als u de invoering van een pencomputer overweegt, houd rekening met het opleiden en begeleiden van uw medewerkers en, niet onbe langrijk, begin met een selecte, gemo tiveerde groep mensen. Onderschat de consequenties van al deze veranderin gen voor het werk van uw medewer kers niet. Velen krijgen een uitgebrei der takenpakket waarin hun verant woordelijkheid in belangrijke mate wordt uitgebreid, maar het is nodig terdege te beseffen dat niet iedereen daarom staat te springen. En, mis schien ten overvloede, het percentage „digibeten" is, ondanks de opmars van de computer zowel in werk- als in thuissituaties, nog steeds enorm. Als al deze obstakels langzaamaan worden overwonnen, kan de pencomputer ons veel tijd en geld besparen, en het werk voor velen een stuk boeiender maken. Wat? Voor wie? Hoe? Waar en wanneer? Door wie? Informatie 284 1998-6 GEODESIA Nieuwland Detacheringen is permanent op zoek naar medewerkers met kennis op het gebied van GIS en LIS. Nieuwland biedt aan gedetacheerden goede arbeidsvoorwaarden, opleidingen en loopbaanperspektieven. Nieuwland biedt opdrachtgevers goede medewerkers tegen redelijke tarieven. Inzicht geven in de (on)mogelijkheden van GIS. Het aangeven van valkuilen die zich in de praktijk voor doen en het aandragen van mogelijke oplossingen. Medewerkers op HBO-niveau die betrokken zijn bij het opzetten of uitbouwen van een GIS. Een brede, praktijkgerichte opleiding die bestaat uit 1Organisatie en GIS-Systeemontwikkeling 2. Vastgoed- en leidingenregistratie 3. Databaseontwerp en referentiemodellen 4. Kartografie 5. Inter- en intranet toepassingen 6. Clearinghouse 7. GIS-theorie aangevuld met practica o.a. Are/Info, ArcView, Smallworld, Microstation. De opleiding duurt 14 avonden en 4 dagen en wordt afgesloten met een examen, erkend door de HBO-Raad. De eerstvolgende opleiding is in Wageningen, en start eind september 1998. De prijs: ƒ4900 ex. BTW De opleiding wordt verzorgd door senior-deskundigen met ruime ervaring, opgedaan in de beroepspraktijk. Nieuwland Opleidingen b.v. t.a.v, ir J.W. Ploeg Postbus 522, 6700 AM Wageningen tel. 0317 421 711fax 0317 425 046 e-mail ploeg@nieuwland.nl

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 34