De betekenis van scherp observeren. Geo-Perfect latende inspanningen van waterstaat, hoogheemraadschap en veel mensen. Alles wat we nu hier aantreffen, is mensen werk, sprak de commissaris. Verheugd was zij over het initiatief van Van Vliet 0111 nu hier het laagste punt te mar keren. In vergelijking met Vaals waar slechts een eenvoudig bordje staat: hoogste punt van Nederland, is hier een heel wat aantrekkelijkere markering bedacht en dat is terecht, want een laagste punt is minstens zo leuk als een hoogste punt van Nederland. In haar functie van ANWB-voorzitter bood mevrouw Leemhuis zowel Vaals als Nieuwerkerk ANWB-borden aan met vermelding van de Nederlandse extremen. Met trots drukte zij op de knop waarmee een kunstig mechanisme in beweging kwam, waardoor de ballon die boven het kunstwerk hing, werd gevierd. De sluier die aan de ballon was bevestigd werd daardoor, onder het spelen van de „last post", langzaam en plechtig om hooggetrokken. Nu konden de toeschouwers met eigen ogen aanschouwen dat dit echt veel meer is dan een simpel bordje. De burgemeester van de gemeente met het laagste punt, Bonthuis, deelde de trots. Hij feliciteerde onder andere de firma Van Vliet. Maar weet wat u te wachten staat, sprak hij, in Vaals komen jaarlijks 200 000 mensen naar dat simpele bordje kijken en Europees gezien is een laagste punt natuurlijk wel heel wat belangrijker dan een hoogste punt, want elk land om ons heen heeft hogere bergen. Maar wie heeft er een lager punt dan dit? De gemeente hoopt dan ook de aandacht op dit punt (en deze gemeente) te kunnen vestigen en heeft inmiddels een subsidie van 450 000,- gulden in het vooruitzicht om vooral toeristisch wat te gaan ontwikkelen in het groene hart van Nederland, met Nieuwerkerk daarin als de navel van Europa. Als waardering voor de initiatiefnemer en vooral ter herdenking aan hem werd vervolgens een minuut stilte in acht genomen. Bij Van Vliet doen ze geen half werk. Het budget was nog niet op en daar werd een bestemming voor gezocht. Gezien de continue overstromingsdreiging die boven je hoofd hangt als je op een laagste punt woont, werd gedacht aan de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen. H. F. Boersma van die bond mocht daarom een cheque ter waarde van 10 000,- in ontvangst nemen, wat deze met veel genoegen deed. Alle andere aanwezigen kregen bij hun vertrek een opblaasbaar luchtbed aangeboden, zodat ook die verzekerd zijn van overleven in die omstandigheden. Niet onvermeld mag blijven dat de juiste NAP-hoogte van het monument op zeer betrouwbare gegevens is gebaseerd. Ze werden beschikbaar gesteld door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en in het terrein gerealiseerd door een studentenmeetploeg van de Hogeschool van Utrecht. Wie voortaan vanaf Rotterdam over de A20 rich ting Gouda rijdt, ontwaart aan de rechterzijde van de weg, vlak voor een groot automobielbedrijf, een fraai en op vallend kunstwerk. Denk er dan aan dat daar in de buurt het laagste punt van Nederland moet zijn en volgens de definitie van de Rijkswaterstaat wordt daarmee bedoeld een Het moment van de onthulling: burgemeester A. F. Bonthuis, Commissaris der Koningin mevrouw M. Leemhuis- Stout, directeur B. C. van Vliet. gebied ter grootte van 1 ha dat aan die norm voldoet. Vergeet dan dat ook Bergschenhoek, Edam, Vinkeveen en Prins Alexanderpolder ooit kansheb ber zijn geweest. Deze laatste deelge meente van Rotterdam heelt er zelfs een markering middenin een vijver voor vervaardigd, „Vierkant eiland in de plas" genaamd. Maar dat heet nu het voorlaatste laagste punt, zegt de Rijkswaterstaat. En die kan het weten. Geo-Perfect weet altijd de beste systemen te combineren tot een configuratie, die perfect op uw gebruiksdoel is afgestemd. ImagingGIS, DTM, GPS, IMAGINE, VirtualGIS, OrthoMax, SoftPlotter, Maplnfo, PolyView, QuickSurf, Surfer, Plus 3, XL Vision scanners. Geo-Perfect TWI BV Mercuriusweg 17 2741 TB Waddinxveen Tel. 0182-630477 Fax 0182-631280 1998-6 286 GEODESIA Technisch Wetenschappelijke Informatiesystemen

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 36