t NEDERLANDSE VERENIGING VOOR GEODESIE Gezocht: actieve leden werkgroepen NVG/VVL Vrijdag 3 april 1998 was het dan zo ver. Op de Subfaculteit der Geodesie was een aantal leden bijeen van de NVG en de WL. Doel van de bijeen komst was de vorming van werkgroe pen op gebieden waar de verschillen de FIG-commissies actief zijn. Op deze pagina wordt verslag gedaan van de samen met de WL georganiseer de bijeenkomst te Delft. Zoals u zult lezen, zijn nog niet alle werkgroepen volledig vertegenwoordigd. Indien u alsnog belangstelling heeft deel te nemen aan één van de werkgroepen, kunt u contact opnemen met een trekker van de betreffende werk groep. De middag bestond uit twee gedeel ten. In het eerste deel kwamen enkele sprekers aan het woord. Jos Anneveld en Bé van Guldener verzorgden de opening en gingen in op het doel van de middag en de achtergronden, die geleid hadden tot de organisatie ervan. Frank Kenselaar sprak bij afwezigheid van prof. Bogaerts enkele woorden namens de subfaculteit. Hij onder streepte de blijdschap van de subfacul teit, dat zovelen de weg naar het ge bouw hadden gevonden. Tevens gaf hij namens de subfaculteit aan dat de ze in de toekomst bereid is de nodige facilteiten zoals vergaderruimte ter be schikking te stellen. Vervolgens gaf Ewald Fortuin een samenvatting van de resultaten van de NVG-enquête. Voor de pauze kwamen achtereenvol gens nog alle trekkers van de werk groepen aan het woord. Ze gingen in op de uitdagingen die zij persoonlijk zagen in de vorming van de verschil lende werkgroepen. Hun ideeën gol den mede als uitgangspunt voor het tweede deel van de middag. Het tweede deel van de middag stond in het teken van een brainstormsessie. Op verscheidene plaatsen in het ge bouw kon men zich terugtrekken en meedenken over een concrete doel stelling van de betreffende werkgroep en een projectplan opstellen met te be halen doelen, mijlpalen en een tijd pad. Bij voorkeur nemen enige ervaren vak genoten samen met enige jongere col lega's zitting in een werkgroep. Zo mogelijk geodeten zowel vanuit de praktijk als vanuit de onderwijsinstel lingen. Helaas hebben weinig jongere geodeten zitting genomen in een werkgroep. Dit, terwijl deze werkgroe pen pas of bijna afgestudeerden zeker het nodige te bieden hebben. In ruil voor contacten kunnen de werkgroe pen bijvoorbeeld op de hoogte worden gebracht van de meest recente ont wikkelingen op het vakgebied, de sub faculteit of overige onderwijsinstellin gen. Positief punt is dat een aantal le den van de werkgroepen werkzaam is in het onderwijs. Werkgroep A (3) Professionele standaarden, normen en waarden J. van Raamsdonk 0546-83257 Werkgroep B (10) Professionele ontwikkeling en onderwijs tijdens en na de opleidin- gen F. Kenselaar 015-2787012 Werkgroep C (22) Geografische Informatiesystemen P. van der Molen 055-5285226 R. Boekhold 070-3170767 Werkgroep D (21) Hydrografie M. E. E. Haagmans 015-2691405 Werkgroep E (11) Plaatsbepaling, ingenieursmetingen en instrumentarium H. Quee 030-2711513 H.Velsink 030-2211692 Producten van een werkgroep zijn mi nimaal een schriftelijke en mondelinge rapportage aan leden van de NVG, WL en overige geïnteresseerden. Der gelijke rapportages zullen tijdens de jaarvergadering of tijdens apart te organiseren studiemiddagen worden gehouden. De werkgroepen kunnen daarbij ondersteuning krijgen van zo- ivel de NVG als deWL. De opgerichte werkgroepen zijn op deze pagina weergegeven. Bij iedere werkgroep is tevens de trekker ver- eld. Voor meer informatie over de etreffende werkgroep kunt u met deze personen contact opnemen. In totaal zijn reeds 99 leden actief. Hier van zijn 27 lid van de WL. Bij iedere Werkgroep staat tussen haakjes het aantal leden vermeld. Werkgroep F (6) Herinrichting van grootstedelijke gebieden Werkgroep G (6) Waardebepaling en management van vastgoed Werkgroep I/J (5) Landinrichting en onroerend-goed- recht H. de Wolff (contactpersoon F, G, 1/ J) 015-2143690 Werkgroep K (7) Marketing van de Geodesie W. van Pijkeren 030-6043467 Werkgroep L (8) Management in de geodesie T. E. Houterman 055-3557834 GEODESIA 1998-6 Ei Subfaculteit der Geodesie stelt faciliteiten ter beschikking Brainstormsessie Weinig jongere geodeten Studiemiddagen 295

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 45