dweten rSGV\lW Ondernemende MTS'ers GWW of landmeten, met of zonder ervaring, volgen Fugro overal waar er gebouwd wordt aan de infrastructuur. Bel PZ in Leidschendam voor een uitdaging: 070 317 07 Op. Overzicht In het overzicht wordt altijd een kaart van heel Nederland getoond. Als de gebruiker heeft ingezoomd op de kaart dan zal in het overzicht een rechthoek worden getekend die aangeeft welk deel van Nederland wordt getoond in de kaart. In dit vlak kunnen geen selecties of bewerkingen worden uitgevoerd. In dit vlak wordt een kaart getoond met de op dat moment geselecteerde meting en geselecteerde kaartlagen (deze kunnen worden ingesteld met de knoppen „Meting" en „Kaartlagen"). Onderaan wordt de schaal van de kaart en de datum/tijd van de metingen weergegeven. Op dit moment kunnen twee metingen worden getoond, namelijk de luchttemperatuur en de wegdektemperatuur. Beide metingen kunnen op twee manieren worden weergegeven: als ingekleurde vlakken, waarbij elke kleur een tempera- tuursgebied weergeeft; als een ingekleurd rijkswegennet, waarbij elke kleur een temperatuursgebied weergeeft. Van beide manieren worden in fig. 4 en 5 voorbeelden getoond hoe een kaart er zou kunnen uitzien. Wat betreft de gebruikte kleuren worden twee benaderingen getoond. De eerste gebruikt signaalkleuren waarbij rood staat voor „gevaar" en groen voor „veilig". In de andere benadering wordt de kleur blauw gebruikt voor „koud" en rood voor „warm". Ook worden enkele alternatieven getoond voor de weergave van de legenda. Zo kan in de legenda de tem peratuur worden aangegeven, maar het is ook mogelijk om bij gebruik van signaalkleuren dit in de legenda weer te geven als de kans op gladheid. In eerste instantie zullen in de GMS intranet-applicatie nog alleen kaarten worden opgenomen, die de meetwaarden presenteren. In een later stadium is het mogelijk kaarten op te nemen die een inter pretatie van meetwaarden presenteren. Tot slot Met de realisatie van deze toepassing is zeer veel kennis opgedaan. De toege paste techniek heeft in de praktijk be wezen goed te werken. Ook andere bronnen van gegevens met een locatie component kunnen op deze voor de gebruiker simpele manier worden ont sloten. De verwachting is dat volgende toepassingen niet lang op zich zullen laten wachten. Iceness notification system on line The Dutch Ministry of Transport, Public Works and Water Management has an automated system for reporting the iceness condition of roads. Tempe ratures of the surface, of the air and the relative humidity are measured before the roads freeze over. Now an intranet- application, called GMSINET, gives on line the condition of the main road network in the Netherlands. So the maps built in a GIS can be consulted in a user friendly way. 386 1998-9 GEODESIA Kaart Rijkswaterstaat\200 jaar Summary Vacatures in Amsterdam, Arnhem, Breda, Heerlen, Leeuwarden, Leidschendam en I Itrarht FUGRO INPARK BV

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 32