Nieuwe hoofdredacteur bij Geodesia INTERVIEW Dubbelinterview met Jan Polman en Herman Quee Na ruim vier jaar hoofdredacteur van Geodesia te zijn geweest, droeg Jan Polman in augustus van dit jaar zijn functie over aan Herman Quee. Beiden kunnen bogen op een lange carrière in de geodesie, want terwijl Polman tot twee jaar geleden bij het Kadaster werkte, is Quee al sinds 1971 in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. Tijdens het FIG-congres in Brighton waar ze elkaar vorige week troffen, bestond weinig gelegenheid te spreken over de invulling van de taken bij Geodesia. Daarom praatten ze op een zomerse woensdag in één van de hoofdgebouwen van de NS in Utrecht over het hoofdredacteurschap. Sinds Polman vanaf 1 januari 1994 de functie van hoofdredacteur bij Geo desia vervulde, is er veel veranderd. Door elk jaar wijzigingen in de formu le van het tijdschrift aan te brengen, heeft Geodesia zich ontwikkeld tot wat het nu is: een full color-blad dat zijn lezers op hoogwaardige manier op de hoogte houdt van de ontwikke lingen in het geodetisch werkveld. De bekwame en zeer sympathieke oud hoofdredacteur vertrok twee jaar gele den bij het Kadaster en begon aan een tweede carrière als zelfstandig consul tant voor kadastrale projecten in het buitenland. Oorspronkelijk was het plan aan het eind van het jaar bij Geo desia weg te gaan, maar toen hij kort geleden door zijn oude werkgever werd gebeld met het verzoek in Tsje chië te gaan helpen bij de modernise ring van het Kadaster aldaar, kon hij onmogelijk weigeren en werd het tijd stip van vertrek bij Geodesia met en kele maanden vervroegd. Vanaf sep tember zal hij zich voor een jaar als teamleider gaan bezighouden met be leidsvraagstukken in Praag en daarom droeg hij het hoofdredacteurschap in augustus over aan zijn collega. „Het lijkt me verdomd leuk dat te mogen doen", verzucht de nieuwe hoofdredacteur Quee, directeur van de afdeling Geodesie Infradata van de Nederlandse Spoorwegen, bij het horen van de buitenlandplannen van zijn voorganger. Maar in Nederland zal Quee naar alle waarschijnlijkheid ook goed op zijn plaats zijn. „Ik vind het een grote eer dat ik door het be- Karien Ris, freelance redacteur. stuur van de Stichtjng Geodesia ben gevraagd zo'n gere nommeerde collega als Jan op te volgen als hoofdredacteur van het tijdschrift Geodesia. De functie die het tijdschrift vervult als gemeenschappelijk orgaan van de geodetische wereld is voor mij e^n zeer belangrijke. Het blad verhoogt de herkenbaarheid van het vakgebied en onderstreept het eigen karakter ervan. Daar wil ik graag een bijdrage aan leveren", zegt Que^ vol enthousiasme. „Bovendien weet ik uit ervaring dat ik veel voldoening kan halen uit het produceren van een tijdschrift. Als hoofdredacteur zal ik op een zeer directe manier in contact kunnen komen met geodeten uit anderej bedrijven en instellingen. Daarom zal ik me er voor de volle honderd procent voor inzetten". Full color Eén van de meest iijigrijpende veranderingen die Geodesia de afgelopen jaren heeft ondergaan en waar Quee nu de vruchten van kan plukken, is de sterk verbeterde financiële positie van het tijdschrift ten opzichte van een aantal jaren geleden. Het budgjet in die periode was afkomstig uit lezersbijdragen en advertentie-inkomsten en was bepaald geen vetpot. In 1996 besloot Polman dat er moest worden overgegaan tot het drukken in full color, ook al was dat een aanzienlijke investering. Om serieus genomen te worden moest Geodesia de full color-trend vroeg of laat gaan vol gen, was zijn mening. Daarom werd in datzelfde jaar een start gemaakt met Ijiet publiceren in full color van het bij artikelen behorende illustratiemateriaal, in de hoop dat de adverteerders spoedig zouden volgen. Deze adverteerders lieten weliswaar enjkele maanden op zich wachten maar besloten toen voor Jvet merendeel hun advertenties ook in kleur aan te leveren!. „Het heeft ertoe geleid dat Geodesia sinds 1997 winstgevend is", vertelt Polman niet zonder enige trots. „Zakelijk gezien was het blad daarmee dus ook een succes geworden". De nieuwe hoofdredacteur wordt ingewerkt. 397 GEODES1A

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 43