UW WERKTERREIN IS Kennismaking De kwaliteit van uw werk staat of valt met de nauwkeurigheid en actualiteit van de ruimtelijke informatie die u tot uw beschikking hebt. Dus als u landmeetkundige werkzaamheden uitbesteedt, wilt u de zekerheid van maatwerk - in de letterlijke zin van het woord. Geleverd door mensen voor wie uw werkterrein bekend terrein is. Meer weten? Bel voor documentatie nl 1998-9 GEODESIA Toen de oud-hoofdredacteur in 1994 bij Geodesia begon, had hij er een lange loopbaan bij het Kadaster opzitten. „Na mijn studie begon ik te werken bij het Kadaster in Noord-Holland als landmeter. Al spoedig vertrok ik naar het hoofdkantoor in Apeldoorn om te gaan werken in de automatisering en later bij de afdeling Onderzoek en Ont wikkeling. Vervolgens werd ik benoemd tot directeur in Noord-Holland en later in Drenthe. Mijn laatste functie was directeur Geodesie in Apeldoorn". Hij had aanvankelijk nog maar weinig kaas gegeten van het drukproces en van de opmaak van een tijdschrift. „Voor een deel heb ik die dingen zelf moeten uitzoeken, voor een ander deel ben ik daarbij gelukkig geholpen door een paar redacteuren die meer ervaring op dat gebied hadden". Met deze problemen zal Quee in zijn nieuwe functie minder te kampen hebben. Hij werd rond 1975 lid van de redactie van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift, één van de voorlopers van Geodesia waar hij tijdschrift-ervaring op deed. Maar ook bij de Stichting Geodesia is Quee geen nieuwkomer. „Na de fusie van NGT en Geodesia in 1980 ben ik zes jaar als bestuurslid bij de Stichting Geodesia betrokken geweest. Ik werkte in die tijd als congrescoördi nator, wat ik altijd bijzonder leuk heb gevonden". Ondanks zijn drukke bezigheden is Quee ervan overtuigd voldoende tijd vrij te kunnen maken voor Geodesia. Momenteel draagt hij binnen de NS de verantwoordelijk heid voor het bedrijf Geodesie Infradata dat bestaat uit vier afdelingen: kartografie, kadaster, technische documen tatie en landmeten, waarvan de laatste is opgesplitst in een rekencentrum en een buitendienst. Het bedrijfsonderdeel Geodesie Infradata van de NS bestaat nu 52 jaar. Door dat de naam van het vakgebied een prominente plaats inneemt in de naam van dit bedrijfsonderdeel, is geodesie een bekend begrip binnen NS. Toen de bedrijfsonderdelen drie jaar geleden verzelfstandigden, werden ze voor het eerst financieel en contractueel extern verrekend. NS Geo desie Infrastructuur houdt zich voornamelijk bezig met het beheer van eigen geodata en het leveren van geodetische diensten aan grote opdrachtgevers zoals NS Rail Infra- beheer, NS Vastgoed, Holland Rail Consult en de spoor- aannemers waaronder Strukton. Als hoofdredacteur van Geodesia zal Quee te maken krijgen met een nieuw redactielokaal, het vertrek van vier redactieleden en de komst van vijf nieuwe medewerkers. Beide hoofd redacteuren in vakantiestemming bij de entree van de nieuwe redactie huisvesting. De redactieleden die per 1 september in functie traden, zijn Irwin van Hunen (gemeente 's-Hertogenbosch), Katinka Roebert (Arcadis), Frank Kenselaar (TU Delft) en Wirn Kamp horst (hoofddirectie Kadaster). Adri den Boer, Ad van der Meer, Berry van Osch en Theo Scheele zullen redactio nele bijdragen blijven leveren, en aan de meest continue factor op de redac tie van Geodesia, redactie-assistente Ineke Scherpenzeel, zal Quee onge twijfeld veel steun hebben. De redactie van het geodetisch tijd schrift maakte een aantal jaren dank-

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 44