ONS WERKTERREIN vrijblijvend oriënterend gesprek. baar gebruik van een ruimte die het Kadaster in Apeldoorn bood, totdat in mei bekend werd dat het Kadaster met ruimtegebrek te kampen had. Als gevolg van de gezonde financiële si tuatie van Geodesia kon de redactie zich vanaf deze zomer een zelfstandige redactieruimte in dezelfde stad per mitteren. Nieuwe ontwikkelingen Over de toekomst van Geodesia kan Quee nog weinig zeggen. Net als zijn voorganger lijkt hij heel „blanco" aan het hoofdredacteurschap te beginnen zonder een vastomlijnde strategie in het achterhoofd te hebben. Samen met Polman strooit hij wel met ideeën die het blad zouden kunnen verbete ren. Daaronder valt bijvoorbeeld een verhoging van het aantal nieuwsfeiten, maar ook het nauwlettender volgen van de actualiteit waardoor ontwikke lingen in organisaties sneller opge spoord en direct bericht worden. Ook het werken met correspondenten per sector wordt genoemd. Lezers krijgen dan immers een completer beeld van alles wat er zich in de verschillende vakgebieden binnen de geodetische sector afspeelt. Om de leesbaarheid te verhogen is misschien een intensive ring van korte artikelen gewenst. En natuurlijk zijn suggesties van de lezers ook altijd welkom. De column die professor Groot van het ITC in En schede binnenkort zal verzorgen, is een eerste stap op weg naar een nieuw tijdperk Geodesia waarover nog heel wat gebrainstormd kan worden. Over het algemeen zegt Polman tevre den te zijn over de ontwikkelingen die „zijn blad" de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. „Het énige dat ik soms betreur, is het ont breken van een stukje polemiek. Ik heb geprobeerd deze polemiek te bevorderen door prikkelende en enigszins uit dagende bijdragen van auteurs te vragen en ook in de intro's van de redactie discussie uit te lokken. Dat dit tot nog toe niet helemaal gelukt is, blijkt uit het feit dat René van der Schans eigehlijk de enige auteur is die regelmatig gewaagde stellingen jlurft te poneren en ook graag reageert op artikelen of gebeurtenissen. Daar zijn we als redactie na tuurlijk blij mee, wapt als we iets niet willen maken dan is het wel een saai en dor blad dat door niemand wordt gele zen. Het is in de eerste plaats mijn bedoeling geweest altijd de discussie gaande'te houden". Een andere, minder ge slaagde gebeurtenis in de geschiedenis van Geodesia was de geplande samenwerking met het Kartografisch Tijdschrift. „We hebben in 1995 geprobeerd beide tijdschriften te in tegreren waarbij we in besprekingen met de hoofdredacteur van het Kartografisch Tijdschrift een heel eind kwamen. Uiteindelijk bleek echter dat het Kartografisch Tijdschrift toch duidelijk een ejgen koers wilde blijven varen. Hoewel de samenwerking werd afgeblazen, hebben we de layout die we toen hadden laten ontwerpen wél behouden. Het ontwerp dat nu nog steeds in gebruik is, stamt dus uit die periode". Op de vraag wat Polman zijn opvolger als advies zou willen meegeven, moet hij lang nadenken. „Het enige dat ik je zou willen aanraden is dat je je onafhankelijke positie als hoofdredacteur te allen tijde moet proberen te handhaven. Het werken als hoofdredacteur staat los van de werkzaam heden die je voor cje NS uitvoert. Het zou feitelijk zo ver kunnen gaan dat [je als hoofdredacteur kritiek durft te geven op het beleid van je eigen organisatie, om maar een extreem voorbeeld te geven. Daarnaast is het van groot belang dat je de redactieleden een beetje tegen zichzelf in bescherming neemt. De meeste medewerkers van Geodesia nemen in hun enthousiasme wel eens te veel hooi op hun vork. Ik heb mogen werken in een zeer plezierige sfeer, met gemotiveerde en deskundige mensen. Datzelfde wens ik ook jou van harte toe", zegt Polman welgemeend. Even is het stil maar dan schiet hem, rondkijkend in het kantoor van Quee aan het Moreelsepark, nog een suggestie te binnen. Glunderend zegt hij: „Misschien is het handig binnenkort een computer aan te schaffen. Geo Meetdienst, bureau voor landmeetkunde, begeeft zich al sinds 1966 op de meest uiteenlopende werkterreinen. Met ruim 80 gespecialiseerde medewerkers bieden we u de landmeetkundige dienstverlening waar u om vraagt: maatwerk in de letterlijke zin van het woord. Uw werkterrein kent voor ons weinig geheimen. Uw werkterrein is immers ons werkterrein. Hoofdkantoor Bunschoten Celsiusweg 7 Bunschoten Postbus 13 3750 GA Spakenburg Tel. (033) 298 42 84 Fax(033)298 66 85 Bijkantoor Assen Beilerstraat 27a 9401 PB Assen Tel. (0592)31 34 00 GEODESIA 1998-9 BUREAU VOOR LANDMEETKUNDE

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 45