Kies Kwaliteit Kies Kontek steun te kunnen krijgen van een nog te vormen „Raad van Advies". Een deeltijds aan te stellen „directeur" zal de dagelijkse werkzaamheden van de stichting coördineren. Hij zal daar toe de beschikking hebben over een kantoor („het bureau" van de stichting), waarvoor de Subfaculteit Geodesie in Delft huisvesting heeft aangeboden. Het is bedoeling dat de directeur/coördinator in een aanloopperiode van drie jaar de stichting praktisch „op poten zet", waarna tot een meer stationaire bedrijfsvoering kan worden overgegaan. Het uitbrengen van een informatieve brochure over haar rol en activiteiten ziet de stichting als één van haar eerste taken. Die brochure, waaraan al hard wordt gewerkt, zal aangeven wat de stichting beoogt, wie erachter staan en hoe zij zich voorstelt haar doel te bereiken. Van groot belang zullen werkgroepen zijn, waarin instellingen en persoonlijk geïnteresseerden elkaar op deelgebieden van de geodetische geschiedkunde kunnen vinden. In dit opzicht is te denken aan de zorg voor historisch instrumentarium, voor archie ven, onderzoek op specifiek terrein, enzovoort. In het tot standkomen van zulke werkgroepen zal de reeds sedert 1979 bestaande Werkgroep Geschiedenis der Geodesie (tot voor kort onder de vleugels van de NCG) een bijzondere rol kunnen spelen. Tijdens de driejarige aanloopperiode zal de stichting trach ten vorm te geven aan een periodieke „nieuwsbrief' met daarin onder meer mededelingen rond en uit de stichting en de werkgroepen, en korte artikelen over onderwerpen op geodetisch-historisch gebied. De stichting stelt zich ook voor van tijd tot tijd een gespecialiseerde studie- (mid)dag te beleggen. De stichting wil trachten zoveel mogelijk belangstel lenden uit de geodesie of daarbuiten bij haar werk te betrekken. Zij zal dit doen door de vorming te bevorderen van een „vriendenkring"2), waarin donateurs van de stichting zijn te ver enigen. Zij zouden als vrijwilligers een plaats kunnen vinden in één of meer van de werkgroepen. De NCG vertrouwt erop dat met de oprichting van de stichting de weg wordt geëffend voor een institutionele uitbreiding van de taken waarvan de Werkgroep Geschiedenis der Geo desie zich, werkend op meer persoon lijke basis, zoveel jaren heeft gekweten en dat daarmee mogelijkheden wor den geschapen voor een meer doel treffende aanpak. KONTEK Lelystad b.v. Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH LELYSTAD Fax (0320) 23 20 63 Tel. (0320) 24 14 54 KONTEK Zuid b.v. Raadhuislaan 25a Postbus 839 5340 AV OSS Fax (0412) 64 46 05 Tel. (0412) 64 43 30 406 1998-9 GEODESIA 2) Zij die lid willen worden van deze vriendenkring, worden in de gele genheid gesteld zich daartoe op te geven via het bij dit num mer van Geodesia gevoegde aan meldingsformulier (red.). Kontek is een technisch dienstverlenend bureau dat beschikt over circa 50 enthousiaste en goed opgelei de medewerkers. Kontek biedt o.a. de volgende diensten: DTM-vervaardiging GBKN-vervaardiging en bijhouding A/D-conversie Leidingenregistratie Volume- en oppervlaktebepaling 3D-maatvoering Hiertoe gebruikt Kontek de modernste apparatuur zoals reflectorloze afstandsme ters, GPS-ontvangers en one-man total stations met pencomputer.

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 52