A Studiemiddag Landinrichting Donderdag 12 november 1998 in de RAI te Amsterdam Het is lang geleden dat de Stichting Geodesia op een landelijke studiedag aandacht heeft besteed aan het onderwerp Landinrichting. De studiedag op donderdag 12 november 1998 staat geheel in het teken van de ontwikkelingen in de landinrichting, en niet zonder reden, gelet op de vele veranderingen die thans in gang zijn gezet en die nog te verwachten zijn. De studiedag geldt ook als afsluiting van de lopende mini-serie Landinrichting in het tijdschrift Geodesia. Tijdens de studiedag vindt de presentatie van een bundel van deze artikelen plaats. De genoemde veranderingen in de landinrichting zijn vooral een gevolg van het feit dat het instrument van de landinrichting aan een drastische vernieuwing toe is. De huidige aanpak voldoet maatschappelijk en economisch gezien niet meer aan de eisen die een moderne samenleving mag stellen. Er is een sterke behoefte aan meer flexibele, eenvoudige en vooral sneller te realiseren vormen van landinrichting. Herijking is daarbij het toverwoord. Dit heeft vanzelfsprekend grote gevolgen voor wat betreft de wetgeving, het beleid, de organisatie (ook intern bij de betrokken diensten) en de uitvoering. Vragen over hoe het beste kan worden vormgegeven aan deze veranderingen en hoe de belangrijkste „spelers" in dit veranderingsproces, te weten de overheid (provincies), de Dienst Landelijk Gebied (DLG) en het Kadaster, hiertegen aankijken en hoe zij daarop denken in te spelen, zijn voor een deel al aan de orde geweest in de genoemde mini-serie, maar zullen tijdens deze studiedag nader worden belicht. Ook zal aandacht worden besteed aan de technische ontwikkelingen in de uitvoering van landinrichtings processen, hetzij in het lezingenprogramma hetzij door middel van één of meer demo's of door middel van beide. Gewoontegetrouw wordt de middag afgesloten met een gezamenlijke borrel. Voor aanmeldingsmogelijkheden en verdere programma-informatie verwijs ik naar het oktobernummer van dit tijdschrift. Het aantal aanmeldingen is overigens beperkt tot maximaal 180 deelnemers. Henk Leenders, Namens de commissie studiedagen 410 1998-9 GEODESIA

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 56