A bedrijven om promotie-activiteiten, gericht op het aantrekken van studen ten voor opleidingen in de geodesie te willen ondersteunen, is dan ook op zijn plaats. Geografische informatie en internet Nieuwe kan- sen "is het thema van het 3e Ravi-jaarcongres op 19 november 1998. Een boeiend onderwerp waar over vele interessante discussies kun nen worden gevoerd. Het jaarcongres wordt gestart met de trends en ont wikkelingen rondom geo-informatie: welke rol gaat internet spelen; hoe verandert internet de GIS-we- reld; wordt alle vastgoedinformatie be schikbaar en toegankelijk via het net; is internet een bedreiging of een kans voor geo-informatie. U hoort de visie van een top-ambte- naar van het Ministerie van Binnen landse Zaken, en we discussiëren met belangenvertegenwoordigers van de consument, de werkgever en de IT- wereld hierover. Naast visie en strate gische overwegingen hoort u van voor aanstaande organisaties praktijkvoor beelden met do's en dont's van GIS- projecten waarbij internet een rol speelt of juist geen rol mag of kan spelen. Voorafgaand aan het 3e Ravi-jaarcon gres wordt op 18 november 1998 een middagprogramma georganiseerd over beschikbaarheid van geo-informatie en open-GIS. Vakgenoten en experts horen hier de laatste stand van zaken rondom geo-informatie en open-GIS. U krijgt meer informatie over: ruimtelijk georiënteerde informatie in een economisch perspectief; duurzame beschikbaarheid en stan daardisatie rond GBKN (Groot schalige Basiskaart van Nederland). Aan het einde van de middag gaan we met toonaangevende leveranciers en gebruikers in gesprek over de plaats van geo-informatie in de markt, het bewerken van deze markt en de geza menlijke acties die hiervoor nodig zijn. We sluiten deze middag af met een in formeel dinerbuffet. Het beloven onderhoudende en infor matieve dagen te worden, waarbij dit jaar twee dagen lang demonstraties en toepassingen te zien zijn op de GIS Expo. Inlichtingen: Ravi-congressecretariaat, telefoon (040) 297 48 45, fax (040) 297 49 76. Het jaarverslag 1997 van Ravi is onlangs van de pers gekomen. In 1997 heeft de Ravi ruim aandacht besteed aan commercialisering en toegankelijkheid van (overheids)geo-informatie: data- beleid was voor 1997 het centrale the ma. De Ravi heeft dit thema in vier stappen uitgewerkt het Ravi-bestuur heeft begin 1997 twee keer gediscussieerd om inzicht te krijgen in de problematiek van commercialisering; de Ravi heeft een standpunt ingeno men met betrekking tot de kabinets nota „Naa'r toegankelijkheid van overheidsinformatie" en een aantal aanbevelingen gedaan hoe we bij verdere vormgeving van het kabi netsbeleid op dit punt betrokken willen blijven; tijdens een bijeenkomst met kamer leden in september is het standpunt toegelicht; de Ravi en het Ravi Bedrijvenplat- form hebben in december een „ron de tafel discussie" gevoerd over de gewenste richting rondom de prijs vorming en toegankelijkheid van (overheids)geo-informatie. De Ravi heeft daaruit een aantal con clusies in de vorm van actiepunten ge destilleerd. Overigens blijft de Ravi voortdurend een balans zoeken tussen strategie en praktijk. Op het terrein van standaar disatie is in 1997 veel bereikt. Om het gebruik van standaarden te stimu leren, heeft de Ravi veel aandacht besteed aan het opzetten van commu nicatie met de achterban van de koe pelorganisaties in de Ravi. Standaardi satie speelt ook een grote rol bij het toegankelijk maken van gegevensbe standen. Dat geldt met name voor de zoekstructuur van het NCGI, het Na tionaal Clearinghouse Geo-Informa- tie. Ook op internationaal niveau is de Ravi actief geweest. Inmiddels werkt de Ravi aan een kennisinfrastructuur: een uitwerking Van het element kennis uit de Na tionale Geo-informatie Infrastructuur (NGII). Er moet een samenwerkings structuur van overheid, bedrijven en universiteiten worden opgezet. Kennis is dan ook een belangrijk thema voor f1998. Want de kennis in het GI-werk- yeld is exploiteerbaar en wellicht ook exporteerbaar. De Ravi pleit ervoor de kansen die er liggen, te benutten! Het Ravi-jaarverslag is verkrijgbaar bij het secretariaat: Postbus 508, 3800 AM Amersfoort, telefoon (033) 460 41 00 fax (033) 465 64 57, b-mail: ravi@euronet.nl. |De NVG en WL hebben gezamenlijk het initiatief genomen voor het stimu leren van continue persoonlijke ont wikkeling van geodeten in hun vakge bied. De werkgroep POLIS geeft uit werking aan dit initiatief. POLIS biedt geodeten een platform voor kennisop- 'bouw op het vakgebied landinrich ting, stadsinrichting en - in het ver lengde daarvan waardebepaling van onroerend goed. „POLIS" staat voor Permanente Ontwikkeling in Landin richting en Stadsinrichting. Een polis is tegelijkertijd een verzekeringsbewijs. POLIS garandeert het behoud van de kwaliteit van de beroepsbeoefening. In de Griekse oudheid tenslotte stond POLIS voor een leefgemeenschap, zo wel stedelijk als landelijk gebied om vattend, waar vrije burgers woonden en werkten, bouwend aan hun ideale samenleving. De werkgroep organiseert als eerste ac tiviteit op het terrein van de continue persoonlijke ontwikkeling binnen de geodesie een „expert-meeting" op maandag 16 november vanaf 15.30 uur in stadskasteel Oudaen te Utrecht. Gekozen is voor de expert-meeting als vorm, omdat op deze wijze optimaal het uitgangspunt van „leren van el kaar" tot uitdrukking komt. De ex pert-meeting is bedoeld voor alle Delftse en Utrechtse geodeten werk zaam in het vakgebied rond stadsin- 413 GEODESIA 1998-9 BERICHTEN 3e Ravi-jaarcongres Ravi-jaarverslag 1997 NVG/VVL werkgroep POLIS

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 59