NS-eigendom wordt gesplitst: het middendeel waarin de sporen liggen, voor RIT, en de stukken ter weers zijden daarvan voor NSV (NS Vast goed). Een rode lijn laat de (bestaan de) buitengrens zien. De afsplitsing van het railgebonden deel, bestemd voor RIT, de „kolom" genaamd (meestal zeven meter uit het hart van het buitenste spoor) is met een groene lijn aangegeven. Hier en daar zijn nog wat bijzondere rechten met een paarse lijn aangeduid (fig. 1). Meter voor meter schuift de kaart over het scherm, af en toe onderbroken door een vraag van één van de aanwe zigen. De dossierbouwer haalt dan snel de gewenste informatie tevoor schijn en waar nodig typt Nelleke een aanvulling in het verslagje dat even- Fig. 1. Tekening van de afgesplitste kolom; in blauw de delen die naar NS vast goed gaan. Fig. 2. Deze kaart met dummynummers gaat naar het Kadaster. eens op het scherm wordt geprojecteerd. Even is er wat paniek, er ontbreekt een stukje groene lijn. Maar ook die paniek ebt gauw weg. De kaart en het dossier worden ter plaatse gecorrigeerd] en ook dat komt weer in het verslag. Zo wordt het hele traject van zes kilometer minutieus na gelopen. Tenslotte yerschijnt het eindverslag met de over drachtsintentie op fjet scherm en als Joop vraagt of iedereen zo akkoord is, gaat jiet licht weer aan en zetten de bevoeg den hun handtekeningen op de vaststellingsovereenkomst en de bijbehorende kaarten. Dossierbouwers en aktemakers verdwijnen en maken plaats voor een nieuw koppeltje (Janet Dudok en Kees Krul) dat met de gegevens van een volgend dossier hun plaats inneemt. En dan vertrekt er weer een nieuwe trein. Wroeten in het verleden Hoofd van de dossierbouwers (een tiental juristen), Joop van Kuilenburg, geeft een toelichting op de werkzaam heden die komen kijken om zo'n dossiertje voor zes kilo- 455 GEODESIA 1998-10 10/31 a ver Ml 10/21A 10/19 perrdntunnel ds 10/25A 10/22A 10/20 10/30 10/26 dienstgebouw struiken struiken gazon NS Railinfral Mr. Marloes (M. rjallema gazon 1002 Tooo 1001 1005 1007 1003 ,1008 1006

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 33