i HH aan de database wordt nu een lijstje geproduceerd met deze (voorlopige) perceelnummers en daarachter een verwijzing uit welke oude percelen zij zijn ontstaan, alsmede de toekomstige eigenaar, opstalhouder of gebruiker (fig. 3). Kaart(bestand) en lijstje wor den naar het Kadaster gezonden, die daarmee haar LKI-bestand aanvult en in het lijstje de definitieve perceel nummers invult. Resultaat: een serie nieuwe digitale kadastrale kaarten als mede een volledige lijst van alle ka dastrale percelen binnen dit dossier. Daarmee kunnen de aktemakers nu de definitieve akte opmaken. JOI en het Kadaster Voor de hele procedure bestaat een nauwe samenwerking met het Kadas ter. In de beginfase wordt de filiatie van de percelen daar verricht. Ook is er overleg over de te kiezen perceel grenzen bij het afsplitsen. Weer later, als de nieuwe situatie zoals die door af deling GIS is gemaakt bij het Kadaster arriveert, worden daar de gegevens in het LKI verwerkt en de nieuwe defini tieve perceelnummers verstrekt. Die neemt JOI over in de akte. Nog weer later worden de groottes van de perce len berekend. Om die nauwe samen werking goed gestalte te geven zijn Ka dastermedewerkers op bezoek geweest bij JOI om het hele proces in ogen schouw te nemen en hebben de JOI- medewerkers ook het Kadaster be zocht. Dat was een complete eye-ope- ner voor Wim de Braak, die van het Kadaster nog een wat stoffig beeld had. Hij had geen notie van de moge lijkheden die de hedendaagse dienst kent. De vaststellingsovereenkomst heeft naast de overeenkomst ook een digitaal bestand opgeleverd van nieuw te vormen kadastrale percelen. 'Zodra het Kadaster definitieve num mers heeft toegekend, heeft de notaris alle gegevens om zijn modelakte op te maken en te passeren. Hij heeft daarvoor een doorlopende algemene volmacht, zodat partijen zelf daar niet meer bij aapwezig hoeven te zijn. Ook dat gebeurt zodra een dossier geleed is. Tenslotte volgt aanbieding van de akte aan het Kadaster, waarna JOI de kadastrale kennis geving ontvangt. Tehslotte wordt nog een serie eindcontro les uitgevoerd om telzien of de splitsing op de juiste wijze in de openbare registers is verwerkt. Kwaliteitszorg De proefondervindélijk opgebouwde procedure die vooral Overleg tussen als kenmerk heeft dkt alle stappen controleerbaar efficiënt, dossierbouwer Kees doelmatig en gestandaardiseerd verlopen, verkreeg dit jaar Krul en notuliste het ISO-9001 certificaat. Volgens Wim de Braak is dat een Nelleke van Ziel. bekroning van de kwaliteitszorg die men steeds heeft ge hanteerd. Men hanieerde daarbij de techniek van Quality Assurance. De kwaliteit van de verschillende processen werd in een aantal pilots steeds verbeterd en tenslotte vast gelegd in een kwaliteitshandboek. Inmiddels zijn de twee A-viertjes blijkbaar Joch wat uitgegroeid. Mutaties in de kadastrale percelen als gevolg van het creëren van een spoorbaan-perceel. 457 GEODESIA 1998-10 I s £«ra9Ei!l I bmBb In figuur 2 z jn de grenzen van de kolom ingetekend. De bestaan de percelen A, B, C en D worden alle doorsneden en verdeeld in drie of vier delen (bijvoorbeeld: B wordt B1, B2 en B3). (opstalrecht) (Railinfratrust NS Railinfrabeheer) Figuur 3 toont de nieuwe situatie. De perceelsdelen worden weer samengevoegd, maar nu evenwijdig aan het spoor. De "oude" delen A2, B2, C2 en D2 vormen samen het nieuwe perceel R. Perceel R kan nu worden overgedragen aan Railinfratrust, de overige percelen gaan in hoofdzaak naar NS Vastgoed.

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 35