A Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie 40e jaargang no. 10 oktober 1998 ir. A. C. Groneman-van der Hoeven J. P. M. M. Vis, H. P. M. 453 Theo Scheele In dit artikel wordt een betrekkelijk eenvbudige methode besproken voor visualisatie van geplande werken in foto'sj van de bestaande omgeving, ontwikkeld in de landschapsarchitectuur.) Door combinatie van een fototoestel met een waterpasinstrument of tachymeter kunnen positie en hoogte van enkele punten in de foto worden bepaald, waarmee de geometrie van de foto en van het ruimtelijk ontwerp aan elkaar [worden gerelateerd. Een ontworpen gebouw kan zo bijvoorbeeld worden afgepeeld in het foto-perspectief. Het laatste artikel in deze mini-serie gaat over de herijking van de Land inrichtingswet. Doel daarvan is onder meer het vereenvoudigen en versnellen van de doorlooptijd. Door verminderen van het aantal formele besluit vormingsmomenten, concentreren van beroepsmogelijkheden en samenvoegen van verschillende procedure-onderdelen ljtan veel tijdwinst worden geboekt. In afwachting van de wetsaanpassing kan) nu al veel worden bereikt. Dat geeft moed, want er is nog geen zicht op wanpeer de politiek zover is dat de werkelijke herijking zijn beslag zal krijgep. Operators en managers in verkeerscentrajes hebben gestileerde kaarten nodig om op de beperkte ruimte van beeldschermen een zo groot mogelijk gebied in een bepaalde mate van detail weer te geven. Er is sprake van netwerken op drie niveaus: hoofdwegen, rijbanen en rijstropen. Ondanks de stilering dienen dynamische objecten op de juiste plaats te worden getoond. Ook moeten op een beeldschermkaart de coördinaten kupnen worden bepaald. Dit artikel vanuit de Adviesdienst Verkeer en Vervoer van de Rijkswaterstaat doet verslag van een pilot, waarin is nagegaan hoe eep kaart voor verkeersmanagers kan worden gemaakt. Door het overheidsbesluit de NS te splitsen in een taak- en een marktsector moet een gigantische overdrachtsoperatie van het onroerend bezit plaats vinden. Van 3200 km spoorbaan, en hetj daarbijbehorend onroerend goed, moet de rechtshistorie worden onderzocht en aktes voorbereid om de beide nieuwe bedrijfstakken hun rechtmatig erfdeel te doen toekomen. Kadastrale tarieven nog veel te hoog Enkele misvattingen over GPS-puntsbepaling NVG Studiemiddag Landinrichting Agenda Stichting Geodesia Berichten Verslagen Techniek „Spoorwegen: eigendomssplitsing van markt en taak". Zie artikel op p. 453. Geodesia www.geodcsia.nl ISSN: 1385-7517 4*7 Toposcopie 437 Mini-serie Land inrichting (7) De herijkte gereedschaps kist „Land inrichting" mr. ir. J. A. Zevenbergen 447 Kaarten voor verkeers- managers Ticheloven en C. M. Sliepen Een dagje... Het projectbureau JOI en verder... Bij de voorplaat 425

(NGT) Geodesia | 1998 | | pagina 3